Česko láká firmy na investice ve válkou rozvrácené Sýrii. Nabízí jim statisícové dotace | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko láká firmy na investice ve válkou rozvrácené Sýrii. Nabízí jim statisícové dotace

Česko láká firmy na investice ve válkou rozvrácené Sýrii. Nabízí jim statisícové dotace

Stát spouští dotační program, v němž české podniky mohou na projekt pro blízkovýchodní zemi získat příspěvek až půl milionu korun.

Na nejméně 226 miliard dolarů odhadla Světová banka náklady, které budou třeba na obnovu Sýrie poničené šest let trvající válkou. Tuzemsko se chce v rekonstrukci země začít rychle angažovat. Česká rozvojová agentura proto spouští nový dotační titul určený pro firmy, které přichystají studii proveditelnosti a podnikatelský plán pro svoje projekty v Sýrii.

Celkový rozpočet dotačního programu pro příští rok činí 2,5 milionu korun. Je to ale pouze jeden z celé série chystaných kroků, které mají otevřít poválečnou Sýrii českým firmám. Jen rezort zahraničních věcí vyhradil na období 2016 až 2019 na angažmá v rekonstrukci blízkovýchodní země částku 195 milionů korun.

„Podpora činí nanejvýš devadesát procent prokazatelných nákladů, přičemž maximální částka na jednu studii či plán může dosahovat až 500 tisíc korun,“ uvedla v propozicích ČRA s tím, že o podporu může požádat jakýkoli podnikatel či firma registrovaní v Česku. Přihlášky se přijímají do 1. prosince. Případnou realizaci navržených projektů si budou zajišťovat Syřané zatím sami.Více na E15.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.