Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Donald Trump slíbil konec podnikání. Těchto aktivit se bude muset vzdát

Donald Trump slíbil konec podnikání. Těchto aktivit se bude muset vzdát

Budoucí americký prezident na Twitteru uvedl, že skončí s podnikáním a bude už „jenom“ vládnout. Připomněl, že to po něm nevyžaduje žádný zákon, ale že sám považuje za důležité, aby vyloučil možný střet zájmů. Podle dostupných informací Donald Trump figuroval ve více než 500 společnostech. Jeho jméno přímo nesou desítky z nich. Podrobnosti, jak se svým byznysem naloží, zatím neuvedl, v minulosti ale naznačoval, že ho převede na svoje děti. Kde jako byznysmen zanechal stopu?

1) Budoucí americký prezident se nejvýrazněji zapsal jako realitní magnát. Jeho působení se v první řadě váže k The Trump Organization LLC, která slouží jako centrála zastřešující celou síť dalších aktivit. Její portfolio (co se nemovitostí týče) se rozkládá v desítce států USA a citelně je znát hlavně v New Yorku, kde Trump momentálně úřaduje ze své „zlaté věže“. Nemovitosti má i za hranicemi. V Kanadě, Turecku, Jižní Americe i v Asii.

Personál Trump Tower roluje koberecPersonál Trump Tower roluje koberecautor: Reuters

2) The Trump Organization vlastní hotely a prodává licence k užívání jména dalším ubytovacím zařízením po celém světě. Tato část Trumpova podnikání se podle dostupných informací dále rozvíjí a celkově se jí daří.

3) Svět „trumpovského“ luxusu by nebyl kompletní bez golfových hřišť. K letošnímu srpnu jich bylo nejméně 17 po celém světě a nová vznikala v Dubaji. Trump si tuto aktivitu umí zpropagovat. Vraťme se do léta: Velkou Británií zrovna otřásaly výsledky referenda o brexitu a premiér Cameron oznamoval odchod. Donald Trump právě tehdy přiletěl do Skotska... aby otevřel své golfové hřiště.

Trumpova stopa ve SkotskuTrumpova stopa ve Skotskuautor: Reuters

4) Kasina. Další velké lákadlo pro byznysmena Trumpova formátu. Aktivity budoucího prezidenta se kolem nich točily hlavně v devadesátých letech, kdy jeho jméno nesla trojice rájů hazardu. Prošly přes ně velké peníze, přesto se ale kolem nich dlouhodobě točily i dluhy a bankroty.

5) Že ne vše, na co sáhne, je automaticky úspěch, dokládá celá řada Trumpových podnikatelských přešlapů. Za všechny zmiňme třeba Trumpovu univerzitu. Kvůli ní budoucí prezident čelil hromadným žalobám – jednalo se o virtuální školu podnikání, která vlastně žádnou univerzitou nebyla. Trump nespokojeným klientům nedávno mimosoudně vyplatil v přepočtu 640 milionů korun jako urovnání vzájemných sporů.

6) Trump se jako podnikatel angažoval v řadě dalších rozličných odvětví. Jeho jméno nese televizní společnost, pod kterou spadaly známé reality show. Dotkl se byznysu se soukromými tryskáči, vydělávat zkoušel i na toaletní vodě a na trh uvedl vlastní vodku (příznačně s podtitulem „destilovaný úspěch“). Tvář budoucího nejmocnějšího muže planety shlížela i na čtenáře katalogu, kde před lety propagoval steaky. Prý ty nejlepší na světě. 

Trump propaguje steaky na obálce starého kataloguTrump propaguje steaky na obálce starého kataloguautor: Sharperimage.com

 

 

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1