Články odjinud

Državy investičního impéria CEFC v Asii se hroutí, jen v pátek přišly o stamiliony dolarů

Državy investičního impéria CEFC v Asii se hroutí, jen v pátek přišly o stamiliony dolarů

Čínské investiční impérium CEFC krvácí, hodnota jeho významných majetkových podílů padá spolu s tím, jak investoři napříč asijskými burzami dávají ruce pryč od skupinou spoluvlastněných firem. 

Jen čtveřice největších majetkových účastí CEFC ztratila během pátku hodnotu více než čtvrt miliardy dolarů. Stalo se tak po zprávách o tom, že šéf skupiny Jie Ťien-ming byl vyšetřován kvůli hospodářské kriminalitě. S akciemi CEFC se na burzách neobchoduje.

Zhruba o sto milionů dolarů tak skupina zatím přišla ze svého podílu v Anhui International Holding, čínské agrochemické firmě, v níž má zhruba 60procentní podíl a jejíž akcie od počátku kauzy klesly na šanghajské burze o osm procent.

Akcie v Hongkongu obchodovaného konglomerátu Shanghai Dasheng se propadly dokonce o polovinu, pětačtyřicetiprocentní podíl tak CEFC ztratil hodnotu zhruba 105 milionů dolarů. Během pátku přešla správa destabilizované CEFC pod vládní společnost Šanghaj Kuo-šeng. Podle pozorovatelů se to odrazí na akviziční politice firmy.

Čtěte pokračování článku na webu E15 >>>

 

Články odjinud