E-shopy tiše likvidují kamenné obchody. Zaměstnance čeká nucený odchod | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

E-shopy tiše likvidují kamenné obchody. Zaměstnance čeká nucený odchod

E-shopy tiše likvidují kamenné obchody. Zaměstnance čeká nucený odchod

Stále větší obliba zákazníků v on-line nakupování vede k výraznému úbytku kamenných maloobchodních prodejen. Ty čeká podle odborníků významný úpadek nutně spojený s propouštěním zaměstnanců.

Jen v USA zaniklo za první čtvrtletí více kamenných obchodů než za stejné období v rekordním roce 2008 – tehdy jich muselo za celý rok zavřít 6 163. Tempo, kterým tamní podniky propouští zaměstnance, je i proto nejvyšší za sedm let – v březnu a dubnu šlo o 60 tisíc pracovníků. Stejný trend likviduje i tuzemské obchody, zaměstnancům hrozí další výpovědi.

Výzkum společnosti Credit Suisse, na který upozornila CNN, odhaduje, že by letos mohlo jen ve Spojených státech zavřít více jak 8 600 kamenných maloobchodů. Pokud by se tak stalo, jednalo by se o nejhorší rok v tamější historii.

Zatímco tehdejší příčinou byla dle ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy finanční krize, nyní jde o důsledek technologické změny. „Kamenné obchody mizí a nikomu už nechybí. Asi tak jako u nás mizí telefonní budky s pevnou linkou,“ řekl.

Celý čláenk si můžete přečíst na webu E15.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.