Fandíte sdílené ekonomice? Vyzkoušejte peer to peer pojištění | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fandíte sdílené ekonomice? Vyzkoušejte peer to peer pojištění

Fandíte sdílené ekonomice? Vyzkoušejte peer to peer pojištění
 

Svět se mění a s ním i způsob fungování trhu. Hlavně mezi mladými lidmi je dnes populární koncept sdílené ekonomiky. Kromě taxi služby a ubytování se u nás začalo dařit sdílenému pojištění. Asi vás nepřekvapí, že na takovém pojištění, na rozdíl od konvenčních pojišťoven, můžete leccos ušetřit.

Takzvané peer to peer pojištění v sobě mixuje prvky sdílené ekonomiky a principů počítačové sítě. Namísto počítačů a dat zde lidé sdílejí své peníze za pojištění. S těmi pojišťovna hospodaří ve společném fondu, ze kterého vyplácí a kryje pojistné události klientů. Protože funguje v maximální míře online, má nízké náklady a platí jen nutné výdaje. Peníze, které zbydou po odečtení provozních nákladů a výplat pojistného, vrátí na konci roku svým klientům. Ti pak mají výrazně nižší platby pojistného.

Princip sdílené ekonomiky zde najdeme také ve formě budování vztahů mezi klienty. Nového pojištěnce může přivést současný člen, ale může se připojit i kdokoliv, kdo projde přijímacím pohovorem. Zákazníci pojišťovny jsou motivováni vybírat jen důvěryhodné členy, u nichž je nízké pojistné riziko, a kteří nespáchají pojistný podvod. Tím se i zvyšuje pravděpodobná částka, která jim bude na konci roku vyplacena.

Koncept sdílení pojištění v rámci menších i větších klubů pojistníků se poprvé objevil v Německu už v roce 2010. Později se rozšířil i do USA a dnes je dostupný už i u nás.

První klubová pojišťovna v Česku

Jako první na českém trhu přišla s peer-to-peer pojištěním PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna. „Pojištění má pověst byznysu, který tahá z lidí peníze, a když má platit, tak hledá vytáčky. Přicházíme se systémem, kde pojišťovna nemá motivaci škrtit výplaty škod,“ říká Marek Orawski, předseda představenstva PRVNÍ KLUBOVÉ. Pojišťovna, která staví na vzájemné důvěře, má čistě český kapitál a veškeré její finanční toky probíhají v České republice. Jak sami uvádějí, cílem není provozovat pojišťovnu ve smyslu velké korporace. Ekonomická stabilita, důvěryhodné vedení a základní služby, na které jste zvyklí, to jsou zásady sdíleného pojištění. Vyzkoušejte pojišťovnu, která vám ušetří peníze a čas strávený na pobočkách. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.