Gazprom míří do Íránu. Ruská plynárenská společnost tam bude pracovat na energetických projektech | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gazprom míří do Íránu. Ruská plynárenská společnost tam bude pracovat na energetických projektech

Gazprom míří do Íránu. Ruská plynárenská společnost tam bude pracovat na energetických projektech

Ruská státní plynárenská společnost Gazprom a íránský státní investiční fond IDRO podepsaly předběžnou dohodu o spolupráci na energetických projektech. Oznámila to dnes íránská agentura IRNA.

Takzvané memorandum o porozumění zahrnuje projekty v ropném a plynárenském sektoru. Rusko a Írán ve středu u příležitosti návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Teheránu podepsaly šest předběžných dohod o strategické spolupráci v energetice v hodnotě až 30 miliard dolarů (663 miliard Kč). Účastnit se jich má vedle Gazpromu také ropná společnost Rosněfť.

Dohody se týkají široké škály oblastí, sahají od rozvoje ložisek ropy a zemního plynu až ke spolupráci ve výzkumu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.