I přes rizika brexitu. Český internetový obchod kytary.cz expanduje do Británie | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

I přes rizika brexitu. Český internetový obchod kytary.cz expanduje do Británie

I přes rizika brexitu. Český internetový obchod kytary.cz expanduje do Británie

Český internetový obchod kytary.cz expanduje do Velké Británie. Na tamní trh se tak dostanou i některé české značky. Expanze na další trhy EU bude letos pokračovat, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

„Britskou mutaci e-shopu kytary.co.uk spouštíme tento týden a to i přes spoustu rizik, která přinese brexit. Velká Británie je stále jeden z nejsilnějších e-commerce trhů v Evropě," uvedl vedoucí marketingu kytary.cz Filip Černý.

Firma podle něj bude klást důraz na produkty, které nejsou v Británii k dostání - to se týká třeba českých výrobků. „Rozhodně to nebude snadný boj, ale my jsme přesvědčeni, že i zde umíme najít tržní skuliny a být úspěšní. Britský trh je obecně dost konzervativní, postavený na zavedených značkách. My přineseme i levnější nástroje zaměřené na prvonákupčí či vybavení pro začátečníky,“ dodal Černý.

Podle něj mají kytary.cz na novém trhu konkurenční výhody, jakými jsou cena, nadstandardní záruky, možnost vrácení zboží a zákaznický servis. „Například tříletá záruka nebo prodloužená doba na vyzkoušení nástroje není v Británii nic běžného,“ řekl Černý. E-shop nyní kromě Česka působí na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Maďarsku. Na českém trhu mají kytary.cz více než padesátiprocentní podíl, tržby firmy loni dosáhly téměř půl miliardy korun. V ČR má e-shop tři prodejny.

Českých e-shopů, které expandují do zahraničí, podle odborníků letos výrazně přibude. „Pokud jde o budoucnost, čekáme, že množství expandujících e-shopů se letos významně zvýší. Na trhu je dostatek kapitálu a investorů, kteří takový záměr - je-li realisticky nastavený - mohou podpořit,“ řekl ředitel konzultační společnosti Acomware Jan Penkala.

Například Alza.cz se letos zaměří na Maďarsko a Německo. On-line obchod Vemzu.cz chce vstoupit do tří dalších zemí, nyní se rozhoduje mezi Polskem, Maďarskem, Rumunskem, Bulharskem a Chorvatskem. Také internetový obchod Notino, který prodává parfémy a kosmetiku, ohlásil vstup na nové trhy.

 

Podle ředitele srovnávače cen Heureka.cz Tomáše Bravermana je z pohledu českých e-shopů zajímavou zemí Maďarsko nebo země bývalé Jugoslávie. „V jejích zemích mají e-shopy podíl na trhu jedno až dvě procenta, ale posilují až o 40 procent ročně. Tamní e-commerce ještě nestačila vyrůst, což je velká příležitost pro nás, pro Čechy,“ uvedl Braverman. Kategorie, se kterými se bude českým e-shopům nejsnáze prorážet v zahraničí, jsou podle něj kontaktní čočky, erotické pomůcky nebo pneumatiky. Podíl českých internetových obchodů na maloobchodních tržbách loni poprvé překročil deset procent. Tržby e-shopů stouply o 18 procent na 115 miliard Kč.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.