Jak naučit roboty chápat lidské hodnoty? Future Port Prague hledá odpovědi | info.cz

Články odjinud

Jak naučit roboty chápat lidské hodnoty? Future Port Prague hledá odpovědi

Jak naučit roboty chápat lidské hodnoty? Future Port Prague hledá odpovědi
 
Prezentace klienta - 31. srpna 2018 • 00:00

Jak promítnout otázky etiky do technologií umělé inteligence (AI) a robotiky – to jsou stěžejní témata Machine Ethics Symposia, které proběhne 7. září 2018 pod hlavičkou letošního ročníku festivalu Future Port Prague.

Mezinárodně uznávaní odborníci se v rámci Machine Ethics Symposia zaměří například na to, jak efektivněji nastavit etické otázky v technologii, která bude v dohledné době hrát zásadní roli v životech lidí.

Umělá inteligence již v současnosti proměňuje celá odvětví – ve zdravotnictví pomáhá s diagnostikou chorob včetně rakoviny, je nosnou technologií v autonomní dopravě nebo při řízení celých měst. Odhaduje se, že do deseti let se ve většině odborných profesí bez pomoci AI neobejdeme.

Přes řadu nezpochybnitelných přínosů je nutné vést transparentní debatu také v oblasti etiky. V současnosti Evropská komise projednává rezoluci Evropského parlamentu, která upravuje, zda by roboti měli získat právní status tzv. elektronické osoby. Do budoucna se totiž očekává masivní nástup umělé inteligence do všech oblastí lidské činnosti, včetně osobního života.

Na sympoziu vystoupí mezinárodní kapacity

Garantem a spoluorganizátorem sympozia se stala právě Nell Watson, která zve do Prahy přední světové odborníky a influencery v oblastech etiky a chování strojů, robotizace, simulace emocí a vztahů strojů a lidí. Mezi řečníky sympozia na festivalu Future Port Prague patří Wendell Wallach, Dr. Roman V. Yampolskiy, Ryan Jenkins, Yolanda Lannquist, Anish Mohammed, Skinner Layne a Alžběta Krausová.

Future Port Prague 2018 stejně jako v loňském roce představí i letos osobnosti z celého světa, včetně návštěvnicky atraktivních ukázek technologií budoucnosti, mezi které patří drony, autonomní a elektrické vozy, smíšená realita, roboti pro průmysl i osobní použití, smart technologie či novinky zaměřené na budoucnost energetiky a zdravotnictví.

Vstupenky na Machine Ethics Symposium i Future Port Prague 2018 zakoupíte na www.futureportprague.com .

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud