Kvalitní zaměstnance si umím přitáhnout, říká Podnikatel roku EY na Vysočině Lumír Stoklásek | info.cz

Články odjinud

Kvalitní zaměstnance si umím přitáhnout, říká Podnikatel roku EY na Vysočině Lumír Stoklásek

Technologie si může koupit každý, kdo má peníze. Klíčoví jsou kvalitní lidé. To je recept na úspěch podle majitele společnosti Agrostroj Pelhřimov Lubomíra Stokláska, který se stal EY Podnikatelem roku Kraje Vysočina pro rok 2017.

Úspěšné podnikatelské aktivity, vzdělávání zaměstnanců i angažovanost v rozvoji Vysočiny. To byly pro porotu kraje Vysočina hlavní argumenty, proč titul udělila právě Stokláskovi a jeho společnosti Agrostroj Pelhřimov.

Podle Lubomíra Stokláska jsou právě zaměstnanci kromě know-how klíčovým faktorem úspěchu firmy. „To nejcennější jsou kvalitní, technicky vzdělaní lidé, kterých je na trhu stále nedostatek. Proto dáváme prostor mladým lidem a své zaměstnance si firma vychovává sama," říká pro INFO.CZ Stoklásek.

„Jeho úspěchy jsou výsledkem desítek let tvrdé práce,“ ocenil podnikatele hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Umět dát lidem dobrou práci, získat si jejich loajalitu, motivovat je a přitom být nezávislým tahounem české ekonomiky je výzva,“ dodal hejtman.

Stoklásek vstoupil do Agrostroje Pelhřimov v roce 1997, společnost restrukturalizoval a výrazně zvýšil její obrat. Ten v roce 2016 dosáhnul 4.6 miliardy korun a Stokláskova společnost patří s 2600 pracovníky ke klíčovým zaměstnavatelům v kraji Vysočina. Výrobní program tvoří vlastní finální stroje, nástrojářská výroba, a z více než 90 procent dodávky strojů a montážních celků v rámci kooperací pro významné nadnárodní společnosti jako jsou Claas, John Deere, Krone, DAF, Scania, Volvo.

„Musím říci, že konkurence v Kraji Vysočina byla tento rok mimořádně vysoká, sešli se zde velice silní kandidáti,“ uvedla Stokláska Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. Souček ale zmínila klíčové atributy, které rozhodly o Stokláskově vítězství. „Mezinárodní expanze, investice do rozvoje, finanční výsledky a výdrž – toto jsou hlavní aspekty podnikatelského příběhu Lubomíra Stokláska, kterými oslovil odbornou porotu soutěže EY Podnikatel roku.“

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud