Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lithium není jen na Cínovci. Fond RSJ má povolení k těžbě v Horním Slavkově

Lithium není jen na Cínovci. Fond RSJ má povolení k těžbě v Horním Slavkově

V bývalém odkališti u Sokolova leží dvakrát více lithia než na podobném ložisku na Cínovci, pro které už má firma vlastněná RSJ Investments všechna povolení.

 
 

Lithium by se v Česku nemuselo těžit jen na krušnohorském Cínovci. Společnosti Sanaka Industry, kterou vlastní investiční fond RSJ Investments, se otevírá cesta k těžbě z odkaliště po bývalé těžbě barevných kovů v Horním Slavkově u Sokolova. Projekt získal v srpnu souhlas ministerstva životního prostředí v procesu posouzení vlivů na životní prostředí.

„Teď bude muset být na ložisku stanoven dobývací prostor. Žádost o povolení těžby bychom mohli podat zhruba za rok,“ uvádí mluvčí Sanaka Industry Martin Frýdl.

Fond spravující peníze miliardáře Karla Janečka a jeho partnerů ze společnosti RSJ vlastní také společnost Cínovecká deponie, která získala všechna potřebná povolení pro těžbu na podobném typu ložiska na Cínovci už loni.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link