Články odjinud

McDonalds i British Airways. Velké firmy začnou přijímat bitcoin

McDonalds i British Airways. Velké firmy začnou přijímat bitcoin

Kryptoměny by se už brzy mohly dát použít k placení nejen ve specializovaných kavárnách nebo v nepřehledném prostředí internetu. Od roku 2018 chce platby bitcoinem přijímat fastfoodový řetězec McDonald's, další významné společnosti se ho chystají následovat.

Podle informací specializovaného webu Crypto Daily začne americký McDonalds platby v bitcoinech přijímat už na jaře příštího roku. Ke stejnému kroku se chystají aerolinky British Airways, sázkařský gigant Betway a také internetový obchod Amazon.

Podle Crypto Daily začaly velké firmy brát kryptoměny vážně v okamžiku, kdy bitcoin zahájil svou velkou jízdu a jeho hodnota začala raketově růst. Množí se odhady, podle nichž by bitcoin mohl do roku 2018 vstoupit s hodnotou přesahující 20 tisíc dolarů za bitcoin.

Jedním z nejpřesvědčenějších zastánců předpokladu, že bitcoin bude pokračovat v růstu, je šéf globální komunikace společnosti Betway Alan Alger. „Každý den se množí důkazy, že lidé v bitcoin uvěřili a že ho chtějí používat každý den,” vysvětlil Alger důvody, proč se Betway rozhodl udělat vstřícný krok směrem k uživatelům kryptoměn.

„Samozřejmě teď neumíme říct, kolik bude stát Happy Meal v bitcoinech,” poznamenává Crypto Daily, „ale už brzo se to dozvíme.”

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud