Modrý pták ztrácí výšku. Twitter meziročně zdvojnásobil ztrátu | info.cz

Články odjinud

Modrý pták ztrácí výšku. Twitter meziročně zdvojnásobil ztrátu

Americká společnost ve čtvrtém čtvrtletí skončila 167 milionů dolarů (asi 4,2 miliardy korun) v mínusu. O rok dřív byla ztráta zhruba 90 milionů dolarů. Známá společnost tak pokračuje v nepřesvědčivých finančních výsledcích.

Příjmy Twitteru sice rostly, ale nejnižším tempem od doby, co společnost vstoupila na burzu. Stouply o jedno procento na 717,2 milionu dolarů.

Počet měsíčních aktivních uživatelů se zvýšil o dva miliony na 319 milionů. K tomu přispělo šílenství kolem prezidentských voleb v USA a také nárůst stoupenců prezidenta Donalda Trumpa. Trump hojně používá Twitter k oznámení svých názorů a obchází tak tradiční kanály.

K prohloubení ztráty přispěl nárůst nákladů na restrukturalizaci na 101,2 milionu USD z 12,9 milionu USD o rok dříve. Twitter v říjnu oznámil, že v rámci širších změn propustí devět procent zaměstnanců.

Loni se začaly šířit spekulace o možném převzetí Twitteru. Mezi údajnými zájemci měly být firmy jako Salesforce.com a Walt Disney. Zprávy však utichly kvůli nedostatku konkrétních nabídek, uvedla agentura Reuters.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud