Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo má rekordní počet volných pracovních míst. Největší díry na trhu jsou ve stavebnictví nebo obchodě

Německo má rekordní počet volných pracovních míst. Největší díry na trhu jsou ve stavebnictví nebo obchodě

Zatímco Česko má kvůli vysoké zaměstnanosti volných pracovních míst nedostatek, Německo má problém zcela opačný – počet volných pozic napříč odvětvími dosáhl díky příznivé ekonomické situaci v dubnu rekordu. Sehnat vhodné zaměstnance je ale pro Němce stále těžší a četné pozice zůstávají dlouho neobsazené. 

Index BA-X, který měří tendence na pracovním trhu bez započtení sezonních trendů, vystoupil na 231 bodů. Je tak o tři body výše než v březnu a o 20 bodů výše než ve stejném období loni. Údaje dnes zveřejnil německý úřad práce.

Nejnovější čísla potvrzují, že už tak dobré vyhlídky zájemců o zaměstnání se ještě zlepšily, všímá si agentura DPA. Podle úřadu je ve čtyřech pětinách hospodářských odvětví počet nabízených pracovních míst vyšší než loni. Nejvíce nových pracovníků shánějí ve zpracovatelském odvětví, v obchodě, službách a stavebnictví. Podle úřadu souvisí současný nárůst pracovních pozic kromě stabilního hospodářství s větší ochotou zaměstnanců místo v období hospodářského boomu měnit.

Index BA-X měří vývoj na trhu práce každý měsíc od roku 2005. Skutečný počet volných pracovních míst úřad zveřejní ve středu.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link