Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O BMW nikdy nebyl větší zájem. Firma hlásí rekordní prodeje

O BMW nikdy nebyl větší zájem. Firma hlásí rekordní prodeje

Německá automobilka BMW hlásí rekordní vstup do nového roku, a to zejména díky silné poptávce v Číně. V lednu meziročně zvýšila celosvětový prodej o téměř sedm procent na 163 288 vozů značek BMW, Mini a Rolls-Royce. To představuje nejlepší lednový výsledek v historii podniku.

„Do nového roku jsme vstoupili dobře a navázali na úspěch z roku 2016,“ uvedl člen představenstva BMW Ian Robertson, jenž má na starosti prodej a marketing. Dodal, že poptávku by měly podpořit nové modely, které letos firma hodlá uvést na trh.

Odbyt samotné hlavní značky BMW v lednu meziročně stoupl o více než sedm procent na 143 553 vozů. V celém loňském roce se prodej automobilů BMW zvýšil o pět procent a poprvé v historii překonal hranici dvou milionů vozů.

Trh s automobily v globálním měřítku ovládl koncern Volkaswagen, který navzdory dopadům emisního skandálu předstihl Toyotu.

 

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link