O iPhone X není takový zájem. Apple snižuje jeho výrobu na polovinu | info.cz

Články odjinud

O iPhone X není takový zájem. Apple snižuje jeho výrobu na polovinu

Apple podle webu Business Insider přistoupil ke snížení objemu produkce iPhonu X. Důvodem má být klesající poptávka po vlajkové lodi značky. Podle uniklých zpráv z rozsáhlého dodavatelského řetězce Apple očekává, že v prvním čtvrtletí letošního roku vyrobí asi 20 milionů kusů přístrojů. Původně přitom kalifornská společnost počítala s tím, že v povánočním období z výrobních linek dorazí okolo 40 milionů iPhonů X.

Na vině mají kromě nižších očekávání budoucích prodejů být také slabší výsledky během předvánoční sezóny, na kterou Apple původně sázel. Sklady má tím pádem společnost zaplněné více, než plánovala, a proto snižuje výrobní plán. Prodeje nesplnily očekávání na všech stěžejních trzích značky – v Severní Americe, Číně a Evropě.

Dalším faktorem menšího zájmu o nejdiskutovanější smartphone loňského roku může být také jeho cena, která zájemce v mnohých případech vedla k pořízení cenově dostupnějších modelů "osmičkové" řady.

Slabší poptávku po iPhone X potvrzuje i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, jež je mezi zasvěcenými znám svými spolehlivými zdroji. Podle něj Apple v tomto čtvrtletí prodá okolo 18 milionů iPhonů desáté generace. Původní odhady ovšem mluvily až o 30 milionech prodaných kusech. Na vině má být zejména snížený zájem na čínském trhu.

Po zveřejnění těchto zpráv reagovaly akcie Applu poklesem o jedno procento. Samotný Apple pak jako obvykle v podobných případech odmítl situaci komentovat. Ve čtvrtek se však očekává zveřejní finančních výsledků za uplynulý kvartál, které předvánoční zájem o nové iPhony vyčíslí.

I dodávky iPhonů v období před svátky byly nejspíše nižší, než se původně očekávalo. Na vině tehdy byly i výrobní problémy, kdy jeden z dodavatelů nebyl schopen vyrábět dostatečné množství součástek pro skener obličeje Face ID.

Dalším limitujícím faktorem jsou OLED panely, které pro Apple v současné době dodává Samsung. Jeho výrobní kapacity jsou však omezené a displeje poměrně náročné na výrobu potřebuje také pro své vlastní telefony. Mluví se tedy o tom, že na výrobě obrazovek pro příští generaci iPhonů se bude podílet také LG, které Apple pomůže s výstavbou nových výrobních kapacit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud