Objem internetové reklamy klesl v dubnu o tři procenta, nejvíc inkasoval Seznam.cz | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Objem internetové reklamy klesl v dubnu o tři procenta, nejvíc inkasoval Seznam.cz

Objem internetové reklamy klesl v dubnu o tři procenta, nejvíc inkasoval Seznam.cz

Objem zobrazované internetové reklamy v ceníkových cenách v dubnu klesl proti předchozímu měsíci o tři procenta na 413,8 milionu korun. Výdaje na video inzerci se snížily podobným tempem na 65,9 milionu korun. Vyplývá to z měření AdMonitoring.

Nejvíc za internetovou inzerci inkasoval Seznam.cz, a to více než 201 milionů korun, následuje Mafra s 97 miliony a Economia, která získala 58 milionů korun. Následují Prima a Nova. Seznam zároveň získal i nejvíc z video reklamy, téměř 20 milionů. Druhá je Prima se 17 miliony a třetí Nova se 13,5 milionu.

Největším zadavatelem byl Tipsport s utracenými 15,5 milionu, následuje internetový obchodník s módou Zoot s 15,3 milionu Kč a třetí je e-shop Internet Mall s 12,7 milionu Kč. Následují ČSOB a Lidl.

Počet návštěvníků tuzemských webů v dubnu klesl o jedno procento na 6,9 milionu uživatelů. Počet zhlédnutých stránek se snížil o dvě procenta na 14,8 miliardy. Z mobilů přistupovalo na internet 3,9 milionu Čechů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.