Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital | info.cz

Články odjinud

Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital

Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital
 

Dům Bellevue na Smetanově nábřeží v Praze koupila slovenská investiční skupina Arca Capital. Cenu transakce společnost nezveřejnila, uvedl dnes server E15.cz. Trojkřídlý dům u Vltavy s výhledem na Karlův most a Hradčany Arca po nákupu přejmenovala na Arca Palace. Je v něm mimo jiné restaurace Bellevue, pod střechou domu byly malířské ateliéry.

Dosud poslední významná investice skupiny Arca podle E15 směřovala do nákupu podílu ve společnosti European Metal Holdings (EMH), která plánuje těžbu lithia v Česku. Výše investice se pohybovala v řádu desítek milionů korun.

Finanční skupina Arca směřuje svou činnost na správu aktiv, energetiku a hledání obchodních příležitostí. Skupina působí hlavně ve střední a východní Evropě, zastoupení má v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě. Majoritním vlastníkem investiční skupiny Arca byl dříve slovenský miliardář Pavol Krúpa, od poloviny prosince má ale spolu s Rastislavem Veličem a Peterem Krištofovičem rovnocenný podíl třicet procent. Zbývající desetinu vlastní Henrich Kiš.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud