Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital | info.cz

Články odjinud

Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital

Palác Bellevue mění majitele, koupila ho skupina Arca Capital
 

Dům Bellevue na Smetanově nábřeží v Praze koupila slovenská investiční skupina Arca Capital. Cenu transakce společnost nezveřejnila, uvedl dnes server E15.cz. Trojkřídlý dům u Vltavy s výhledem na Karlův most a Hradčany Arca po nákupu přejmenovala na Arca Palace. Je v něm mimo jiné restaurace Bellevue, pod střechou domu byly malířské ateliéry.

Dosud poslední významná investice skupiny Arca podle E15 směřovala do nákupu podílu ve společnosti European Metal Holdings (EMH), která plánuje těžbu lithia v Česku. Výše investice se pohybovala v řádu desítek milionů korun.

Finanční skupina Arca směřuje svou činnost na správu aktiv, energetiku a hledání obchodních příležitostí. Skupina působí hlavně ve střední a východní Evropě, zastoupení má v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě. Majoritním vlastníkem investiční skupiny Arca byl dříve slovenský miliardář Pavol Krúpa, od poloviny prosince má ale spolu s Rastislavem Veličem a Peterem Krištofovičem rovnocenný podíl třicet procent. Zbývající desetinu vlastní Henrich Kiš.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud