Rozvojové projekty Křetínského EPH bude mít na starosti Marco Arcelli | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozvojové projekty Křetínského EPH bude mít na starosti Marco Arcelli

Rozvojové projekty Křetínského EPH bude mít na starosti Marco Arcelli

Na pozici Business Development Director ve společnosti Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) nastoupil Marko Arcelli. Bude odpovídat za rozvojové projekty EPH a za vybrané akvizice, zejména v jižní Evropě.

Do Arcelliho kompetence bude patřit také budování evropského portfolia flexibilních obnovitelných zdrojů výroby elektrické energie s řízeným výkonem, zejména zdrojů na energetické využívání biomasy, odpadů a nefosilních zdrojů plynů (bioplyn, skládkový plyn a další).

 

Základem tohoto portfolia se po dokončení procesu konverze z uhelné elektrárny stane britská biomasová elektrárna Lynemouth, která bude s instalovaným výkonem 400 MW jednou z největších elektráren tohoto typu v Evropě. Proces dokončení konverze s rozpočtem více než 400 milionů britských liber se počítá ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Arcelli zasedne rovněž v představenstvu společnosti EP Produzione, která zastřešuje aktivity EPH v Itálii a provozuje moderní flotilu pěti plynových a jedné uhelné elektrárny.

 

Marko Arcelli má více než dvacetiletou zkušenost v energetice. Doposud působil v italském Enelu jako generální ředitel dceřiné společnosti Enel Trade. V minulosti byl rovněž generálním ředitelem společnosti Slovenské elektrárne nebo firmy Enel North America. Vystudoval Harvard Business School a technickou Univerzitu v Janově.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.