Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozvojové projekty Křetínského EPH bude mít na starosti Marco Arcelli

Rozvojové projekty Křetínského EPH bude mít na starosti Marco Arcelli

Na pozici Business Development Director ve společnosti Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) nastoupil Marko Arcelli. Bude odpovídat za rozvojové projekty EPH a za vybrané akvizice, zejména v jižní Evropě.

Do Arcelliho kompetence bude patřit také budování evropského portfolia flexibilních obnovitelných zdrojů výroby elektrické energie s řízeným výkonem, zejména zdrojů na energetické využívání biomasy, odpadů a nefosilních zdrojů plynů (bioplyn, skládkový plyn a další).

 

Základem tohoto portfolia se po dokončení procesu konverze z uhelné elektrárny stane britská biomasová elektrárna Lynemouth, která bude s instalovaným výkonem 400 MW jednou z největších elektráren tohoto typu v Evropě. Proces dokončení konverze s rozpočtem více než 400 milionů britských liber se počítá ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Arcelli zasedne rovněž v představenstvu společnosti EP Produzione, která zastřešuje aktivity EPH v Itálii a provozuje moderní flotilu pěti plynových a jedné uhelné elektrárny.

 

Marko Arcelli má více než dvacetiletou zkušenost v energetice. Doposud působil v italském Enelu jako generální ředitel dceřiné společnosti Enel Trade. V minulosti byl rovněž generálním ředitelem společnosti Slovenské elektrárne nebo firmy Enel North America. Vystudoval Harvard Business School a technickou Univerzitu v Janově.