Sdílené diamanty. České klenotnictví se jako první pouští do nezvyklého byznysu | info.cz

Články odjinud

Sdílené diamanty. České klenotnictví se jako první pouští do nezvyklého byznysu

Po sdílení automobilů a bankovních půjček přichází na řadu i šperky. České klenotnictví Dolcze nabízí službu sdílení diamantových klenotů. Každý člen klubu si může vybrat šperk jen na konkrétní událost a poté jej vyměnit za jiný.

Sdílená ekonomika se dostává i k těm nejluxusnějším produktům. Česká společnost Dolcze, která spadá do investiční skupiny Miton, přichází se službou sdílení diamantových šperků. Lidé si tak klenoty za statisíce mohou dopřát za zlomek jejich ceny.

„Ve sdílené ekonomice vidíme budoucnost,“ vysvětluje koncept Roman Sulek, obchodní ředitel společnosti. „Chceme, aby šperky byly dostupné bez starostí spojených s jejich vlastnictvím. Když jdou lidé na svatbu, společenskou událost nebo na důležité jednání, nemusí si kvůli tomu nutně kupovat šperky vysoké hodnoty.“

Sdílené šperky lze v rámci klubu Dolcze objednat podobně jako zboží na internetu. Po zaplacení vybrané úrovně členství, které stojí od 18 do 76 tisíc korun ročně, získá zákazník k vybraným klenotům přístup. Diamantové šperky, které si takto lze vypůjčit na konkrétní událost a následně vyměnit za jiné, mají cenu i vysokých stovek tisíc korun.

Diamantové klenoty, které Dolcze k zapůjčení nabízí, jsou ručně vyrobené přímo v pražské dílně. Jejich autorem je klenotník a spolumajitel firmy Aleš Bergl, který byl v roce 2014 autorem korunky pro Miss Universe a o rok později korunky pro MISS USA.

Firma nyní rozšiřuje spolupráci také na svatební salony, s nimiž připravuje speciální nabídky pro nevěsty.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud