Škoda Transportation rozšiřuje výrobu vlaků | info.cz

Články odjinud

Škoda Transportation rozšiřuje výrobu vlaků

Největší české strojírny Škoda Transportation od února významně rozšířily možnosti výroby vlaků, lokomotiv a tramvají v plzeňském areálu. Série investic v celkové výši přes osmdesát milionů korun směřovala především do vybavení nové svařovny a provozu lepení vozidel.

 

„Díky novému pracovišti se kapacitní možnosti firmy v oblasti svařování hrubých staveb a konstrukcí vozidel zvýší zhruba o třetinu,“ uvedl technologický ředitel Jaromír Urbánek. Podle vedení firmy je to jedna z největších investic v poslední době.

Zahrnuje například nákup nových svařovacích robotů, rekonstrukci a rozšíření zkušebních kolejí nebo provoz pro testování a úpravu podvozků. „Nový provoz umožňuje svařování nerezových konstrukčních celků podle nejnovějších požadavků kvality, bezpečnosti práce i nutného oddělení pracovišť při svařování nerezových a standardních ocelí,“ doplnil Urbánek.

Do nové haly se zároveň přestěhovaly svářečské provozy z jiných areálů. Díky tomu vzrostla kapacita hlavní montážní haly, která po odsunu svářečů slouží jen finální výrobě. Strojírna tam chce v příštích měsících pořídit nové technologie za deset milionů korun.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud