Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tržby ČKD Group klesly o 92 procent. Firma nemá žádné zaměstnance a omezuje svou činnost

Tržby ČKD Group klesly o 92 procent. Firma nemá žádné zaměstnance a omezuje svou činnost

Strojírenská skupina ČKD Group se předloni dostala z mírného zisku do ztráty 22,04 milionu korun. Tržby firmy klesly meziročně o 92 procent na 3,78 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost zveřejnila ve Sbírce listin. Firma v ní uvedla, že nemá žádné zaměstnance a omezuje ekonomickou činnost.

„S ohledem na vstup společnosti ČKD Praha DIZ do insolvence a následný dopad do činnosti společností ČKD Elektrotechnika a ČKD Energy, společnost ČKD Group omezila svoji ekonomickou činnost a hledá možnost dalšího ekonomického uplatnění,“ uvádí se ve zprávě.

Osobní náklady předloni činily 28.000 korun, když 26.000 korun byly odměny členům orgánů obchodních korporací a dva tisíce tvořilo zákonné pojištění. Společnost prodala veškeré osobní automobily v pořizovací hodnotě 1,5 milionu korun a dva notebooky celkem za 106.000 korun.

Úpadek firmy ČKD Praha DIZ prohlásil v září 2016 pražský městský soud. V sídle společnosti v květnu téhož roku zasahovala protikorupční policie. Některá média tehdy psala, že ČKD Praha DIZ dluží na daních 791 milionů korun. Kvůli podezření z daňových podvodů byly následně firmě obstaveny bankovní účty.

V polovině června loňského roku se po Petru Speychalovi stal majitelem firmy generální ředitel společnosti Robert Wolf. ČTK tehdy řekl, že firma je stabilizovaná, platí mzdy, odvody a veškeré náklady. Schůze věřitelů však na konci června poslala společnost do konkurzu. Pro tuto formu řešení úpadku byli hlavně větší věřitelé. Největší pohledávky za 927 milionů korun přiznal insolvenční správce Komerční bance.

ČKD Group je pokračovatelem firmy ČKD, vznikla v roce 2007. Do skupiny tehdy patřily firmy ČKD Praha DIZ, ČKD Nové Energo, ČKD Elektrotechnika, polovodiče a ČKD Finergis. V roce 2007 v ní pracovalo asi 1500 lidí. Továrnu na polovodiče v pražském Braníku koupila v roce 2010 švýcarská společnost ABB.

ČKD vznikla v roce 1927 spojením firmy Českomoravská - Kolben a Strojírny Daněk a spol. Vznikla tak společnost Českomoravská-Kolben-Daněk. V čele podniku stál do roku 1939 Emil Kolben. Průmyslník, který v Česku patří mezi nejvýznamnější, zemřel před 75 lety. K nejvýznamnějším činnostem podniku patřily výroba lokomotiv a tramvají, dále kompresorů nebo jeřábů. Před rokem 1989 putovala většina výroby do zemí RVHP. Ve firmě v tomto období pracovalo zhruba 50.000 lidí. Po roce 1989 se společnost rozpadla na více podniků, z nichž některé zkrachovaly.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1