Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vietnamci vsází hlavně na riziko, Češi jsou naopak "konzervy", říká majitel sázkovky Kabrna

Vietnamci vsází hlavně na riziko, Češi jsou naopak "konzervy", říká majitel sázkovky Kabrna

Většina sázkových kanceláří sázky v řádu statisíců korun odmítá. Bojí se zbytečného rizika i ovlivnění zápasu. „Já ale takové sázky vítám,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Karel Kabrna, ředitel a spolumajitel sázkové kanceláře Maxi-Tip, jejíž limity k přijetí sázky jsou o několik řádů vyšší. „Miliony korun na top zápasy a top soutěže přijímáme bez problémů,“ říká ředitel.

Kabrna do sázkové kanceláře Maxi-Tip, kterou na konci minulého století založil tenista Jiří Novák, poprvé majetkově vstoupil asi před patnácti lety. V roce 2012 pak s několika společníky z oblasti pokerových hráčů a kurzových sázkařů odkoupil celou kancelář a udělal z ní fungující byznys. Tehdy měla firma obrat 100 milionů, letos se v Maxi-Tipu „otočí“ ke 2.5 miliardám. To znamená asi čtyřprocentní podíl na českém 65miliardovém trhu, Kabrna se svými společníky se ale během několika let chtějí dostat až na desetiprocentní podíl.

Na rozdíl od své konkurence cílí Maxi-Tip na jinou skupinu sázkařů. „Ideální klient konkurenční sázkovky je takový, který si vsadí dlouhý tiket s mnoha zápasy za několik stovek,“ vysvětluje majitel Maxi-Tipu. Většina takových sázkařů klientů zákonitě prohraje, a těch pár, kteří mají štěstí a tiket jim vyjde, udělají sázkové kanceláři reklamu zdarma. „My jdeme opačnou cestou. Přijímáme vysoké vklady, kterých se velké sázkové kanceláře bojí.“ Kabrnova firma je zvláště populární především mezi vietnamskou komunitou, ze které se rekrutují ti nejvášnivější hráči.

„Vietnamci milují fotbal a vysoké, rizikové sázky. Jim nevadí vsadit balík peněz na vysoký, nepravděpodobný kurz. To je něco, co je naopak Čechům hodně proti srsti. Ti preferují takové ty jistoty,“ vysvětluje majitel sázkovky, který během několika let plánuje vstup na burzu a expanzi do některé z okolních zemí. „Láká mě Slovensko, Rumunsko nebo Polsko,“ říká Kabrna. Největší šanci má podle něj severní soused Česka, kde je relativně přehledná legislativa s plánovanou liberalizací a oproti Česku čtyřnásobný trh.

Kabrna má i další smělé plány pro budoucnost. K sázkové kanceláři chce přidat několik dalších společností vytvořit silnou a nezávislou skupinu. Majitel s ostatními společníky chystají nejdříve vstup do energetického byznysu. Díky svým traderským zkušenostem a matematickým modelům chtějí na burze nakupovat levnou energii a tu poté distribuovat zákazníkům, kterým jde primárně o cenu a ne o dobu dodání. „Už jsem pro ten účel založil společnost Maxi-Energy,“ říká Kabrna. Rozjet energetický byznys chce co nejdříve. „Po vstupu do energetiky bychom chtěli získat i bankovní licenci a provozovat v omezeném měřítku finanční služby,“ poodkrývá své plány spolumajitel.

Zatím hlavní přípravy ale Kabrna se svými směřuje ke vstupu na burzu, kam by chtěl proniknout v roce 2021. A k získání nových sázkařů. „V Česku jich je něco přes půl milionu, takže stále máme možnosti, kam růst,“ uzavírá Kabrna.

 

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1