Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Volkswagen zvýšil zisk o 40 procent. Loni prodal 10,3 milionu vozů

Volkswagen zvýšil zisk o 40 procent. Loni prodal 10,3 milionu vozů

Německá automobilová skupina Volkswagen v prvním čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 40 procent na 4,37 miliardy eur (117,5 miliardy Kč). Firmě se podařilo zvýšit zisk navzdory poklesu prodeje díky opatřením na snižování nákladů. Automobilce pomáhají také nové produkty, vyplývá z jejího dnešního sdělení.

Odbyt ve čtvrtletí klesl o půl procenta na 2,495 milionu. Tržby však o 10,3 procenta vzrostly a dosáhly 56,2 miliardy eur (1,5 bilionu Kč). Zisk před zdaněním se zvýšil o 44,3 procenta na 4,62 miliardy eur.

„Čtvrtletní výsledky pozitivně ovlivnil silný výkon značek skupiny, uvedení nových, podmanivých produktů a solidní zisk v západní Evropě," uvedl generální ředitel Matthias Müller. „Vyplácejí se i snahy o zlepšení výkonnosti a produktivity," dodal.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Loni navíc vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu, když navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil globální prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.

Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link