Zvrat v miliardovém obchodu? Škodu Transportation koupí nejbohatší Čech Kellner, píše web | info.cz

Články odjinud

Zvrat v miliardovém obchodu? Škodu Transportation koupí nejbohatší Čech Kellner, píše web

Je to jeden z největších tuzemských obchodů roku. A je plný zvratů. Podnik Škoda Transportation – jak píší Hospodářské noviny – má už o víkendu koupit nejbohatší Čech Petr Kellner. Skrze svoji PPF se údajně stane stoprocentním vlastníkem. Je už několikátým zájemcem, o kterém média informují.

„Na 80 procent se to podepíše o víkendu, PPF koupí 100 procent,“ řekl serveru iHNed.cz anonymní zdroj. Reakce zainteresovaných stran ovšem Hospodářské noviny nezískaly.

Podle serveru se má jednat o transakci odhadem za víc než 10 miliard korun. Tato částka se shoduje s dřívějšími odhady.

V souboji o českého výrobce vlaků a tramvají byli nejdříve favoritem Číňané ze skupiny CRRC, která je světovou jedničkou ve výrobě kolejových vozidel. Z obchodu ale sešlo. Posléze zájem projevila společnost Siemens a na začátku listopadu tuzemská média informovala o tom, že podnik kupuje Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského s tím, že hotovo má být už do konce roku.

Skupina Škoda Transportation s více než 5300 zaměstnanci je největší firmou zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Patří do ní plzeňské firmy Škoda Transportation, Škoda Electric a Movo, ostravská Škoda Vagonka, Pars Nova Šumperk a pražský výrobce výkonové elektroniky Poll. V Maďarsku je to podnik Ganz-Škoda, v Novosibirsku výrobce motorů Sibelektroprivod, v Německu Škoda Transportation Deutschland a předloni ovládla také finského výrobce kolejových vozidel TransTech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud