Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

30 kamenů a kopance. Brutalita trojice dětí, které v jihlavské zoo zabily plameňáka, šokuje

30 kamenů a kopance. Brutalita trojice dětí, které v jihlavské zoo zabily plameňáka, šokuje

Celkem 30 kamenů různé velikosti našli ošetřovatelé a policisté v jihlavské zoo v zimovišti plameňáků. Tři děti, kterým nebylo ani deset let, tam právě těmito kameny a kopanci v pátek zabily jeden z chovných kusů. Druhého plameňáka zranily.

Osud zraněného ptáka visí na vlásku. „Je to tak padesát na padesát,“ dává nyní kulhajícímu plameňákovi šanci mluvčí zoo Martin Maláč. „Od hejna ho nemůžeme oddělit, to by okamžitě uhynul na stres. Musíme čekat,“ říká mluvčí zoo.

Ubitého chovného plameňáka si pak zoo cení na víc než 50 tisíc korun. Potom, co Blesk na případ upozornil, je veřejnost šokovaná hlavně věkem dětí, které byly schopny takového brutálního činu.

A podle svědků by pěti-, šesti- a osmiletý kluk (některé zdroje uvádějí věk 6 až 10 let) v řádění v zoo pokračovali. „Jejich počínání si ale naštěstí včas všiml elektrikář, který v sousední ubikaci zvířat opravoval elektroinstalaci,“ popisoval útok dětí zoolog zahrady Jan Vašák.

Pokračovat ve čtení článku na Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link