Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Anketa Křišťálová Lupa 2017: dejte hlas svým favoritům

Anketa Křišťálová Lupa 2017: dejte hlas svým favoritům
 

Boj o přední příčky ve finálním hlasování ankety Křišťálová Lupa 2017 je v plném proudu. Podpořte své favority a dejte jim hlas. I vy rozhodujete o vítězích. 

Již po dvanácté se koná anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu pořádaná serverem Lupa.cz. Ta každoročně oceňuje ty nejzajímavější a nejužitečnější projekty a služby českého internetu. Možnost zapojit se a rozhodnout o finálním pořadí máte nyní i vy. Dejte svůj hlas oblíbeným projektům či službám a podpořte je v jejich dosavadní práci.

Hlasovat můžete až do čtvrtka 2. listopadu prostřednictvím online formuláře na stránkách ankety Křišťálová Lupa 2017 v těchto kategoriích:

 • Cena popularity – nejoblíbenější projekt určený hlasováním veřejnosti
 • Zpravodajství – mediální projekty všeobecného zpravodajství
 • Internetové obchodování – projekty, které jsou založeny na zprostředkování transakčních operací
 • Nástroje a služby – nástroje a služby provozované prostřednictvím Internetu
 • Zájmové weby – tematicky či žánrově definované projekty určené pro specifickou cílovou skupinu uživatelů
 • One (wo)man show – libovolný projekt či aktivita zajišťovaná prostřednictvím Internetu v režii jednoho člověka

Odborná porota pak bude rozhodovat o pořadí v těchto osmi kategoriích:

 • Projekt roku – výrazný počin vymykající se každodennímu dění na českém Internetu
 • Osobnost roku – osobnost, která v poslední době výrazným způsobem ovlivnila prostředí českého Internetu
 • Anticena – projekt, událost či aktivita problematického charakteru
 • E-commerce inspirace – inovativní, originální, inspirativní řešení, novinka či služba v oblasti internetového obchodování
 • Marketingová inspirace – inovativní, originální či inspirativní marketingové řešení, novinka či služba
 • Obsahová inspirace – inovativní, originální či inspirativní řešení, novinka či služba v oblasti poskytování obsahu
 • Globální projekty českých tvůrců – projekty určené pro globální publikum tvořené z podstatné části tvůrci z ČR
 • Veřejně prospěšná služba – cena České televize – projekty, jejichž primárním cílem není peněžitý zisk, ale řešení nějakého společenského problému pomocí moderních komunikačních technologií a nástrojů

 

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 30. listopadu v Divadle Archa.

Další podrobnosti o anketě Křišťálová Lupa 2017 – Cena českého Internetu najdete na www.kristalova-lupa.cz.

Anketu Křišťálová Lupa 2017 pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním partnerem akce je společnost T-Mobile. Dalšími partnery akce jsou Active24, Chivas Regal a PayU. Partnerem kategorie je Raiffeisen BANK. Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a Český rozhlas Radiožurnál. Produktovým partnerem je Schweppes. Mediálními partnery jsou Aktuálně.cz, Deník.cz, E15.cz, Euro.cz, Heureka.cz, Hypermedia.cz, Info.cz, Novinky.cz, Seznam.cz a Tiscali Media.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744