Články odjinud

ANO drtí ČSSD, bralo by třetinu všech hlasů

ANO drtí ČSSD, bralo by třetinu všech hlasů

Volební model TNS Aisa zpracovaný pro Českou televizi potvrzuje dominanci hnutí ANO na tuzemské politické scéně. Druhým sociálním demokratům by Andrej Babiš utekl skoro o 20 procentních bodů.

Hnutí Andreje Babiše si oproti říjnovému dotazování mírně pohoršilo, propadla se i ČSSD. Obě nejsilnější uskupení ale stále dělí propastný rozdíl. Třetí příčku a pozici nejsilnější opoziční strany by obsadila ODS. TOP 09 klesla a dostala se tak na stejnou pozici jako Okamurova Svoboda a přímá demokracie, která naopak posílila.

volební model listopad 2016volební model listopad 2016autor: TNS Aisa pro ČT

Do výsledků mohly promluvit vládní spory. Premiér se s koaličními partnery neshodl na obměně vlády, kterou nakonec provedl u dvou svých ministrů. Další členy kabinetu si zval na bilanční rozhovory, což koaliční partneři zprvu kritizovali.

Politicky výbušným tématem byla také elektronická evidence tržeb, která koalici rozbouřila po tom, co Andrej Babiš v rozhovoru pro INFO.CZ pár dní před ostrým startem EET řekl, že zvažuje její úpravy.

(Ne)spokojenost s politiky? Beze změny

S politickou situací je v současné době spokojeno 29 % dotazovaných. Důvěra ve vládu dosahuje 38 %, což je shodné s předchozím šetřením.

Voleb do Poslanecké sněmovny by se v listopadu určitě zúčastnilo 47 % respondentů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud