Bělohlávek chce pokračovat. Povede Českou filharmonii i v dalších letech | info.cz

Články odjinud

Bělohlávek chce pokračovat. Povede Českou filharmonii i v dalších letech

Šéfdirigent a umělecký ředitel souboru podepsal smlouvu až do sezony 2021/22.

V čele nejznámějšího tuzemského orchestru stojí Jiří Bělohlávek už čtyři sezony.

Generální ředitel České filharmonie David Mareček po podpisu novinářům řekl, že prodloužení smlouvy považuje za zásadní pro zachování kontinuity umělecké práce orchestru.

Nejlepší český dirigent současnosti, Bělohlávek, podle Marečka výrazně pozvedl domácí i mezinárodní renomé filharmoniků a podařilo se mu nastolit příjemnou a tvůrčí atmosféru. „Vnímám a přijímám nabídku pokračování mé činnosti v čele orchestru České filharmonie jako výraz obecného uznání naší společné práce uplynulých čtyř let,“ reagoval Bělohlávek. Za tu dobu přivedl orchestr na důležitá světová pódia a uskutečnil s ním řadu oceňovaných nahrávek, naposledy Slovanské tance Antonína Dvořáka.

Další „cesta“ s filharmoniky bude neméně namáhavá a náročná jako ta předchozí, řekl Bělohlávek. Pokud ale budou přesvědčeni o pevné vůli a dokonalé koncentrované umělecké práci, přinese to výsledky.

Bělohlávek je neúnavným propagátorem české hudby nejen na českých pódiích, ale i v zahraničí. Několik let jako šéfdirigent úspěšně vedl mimo jiné i londýnský Symfonický orchestr BBC.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud