Cestující ve Zlíně napadl revizorku. Na konečné zastávce ho zadržela policie | info.cz

Články odjinud

Cestující ve Zlíně napadl revizorku. Na konečné zastávce ho zadržela policie

Cestující bez platné jízdenky ve Zlíně napadl a zranil dva revizory. Devětatřicetiletá revizorka při incidentu utrpěla pohmoždění kolene, jednadvacetiletý revizor pohmoždění lokte.  Řekl to dnes mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. Policie podle mluvčí Moniky Kozumplíkové případ prověřuje.

„Až po zjištění bližších informací k napadení revizorů a zjištění závažnosti jejich zranění bude upřesněna trestně právní kvalifikace. Muž, který se odmítl prokázat platným cestovním dokladem a který se později choval agresivně, je ze Zlína a je mu jednačtyřicet let,“ uvedla Kozumplíková. Zranění si podle DSZO vyžádají u obou revizorů minimálně týdenní pracovní neschopnost. Oba byli ošetřeni v úrazové ambulanci Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Incident se odehrál ve čtvrtek 5. dubna v podvečer v trolejbusu na lince číslo osm, který jel z centra města na sídliště Jižní Svahy. „Když revizorka před zastávkou Družstevní odhalila černého pasažéra, ženu fyzicky napadl a pokusil se na nejbližší zastávce utéci,“ uvedl Cekota. Revizorce přispěchal na pomoc revizor, který kontroloval doklady v jiné části vozu, a později též dva cestující, takže se černému pasažérovi nepodařilo uniknout. Na konečné zastávce Kocanda si pachatele útoku na revizory převzala přivolaná hlídka policie, doplnil mluvčí.

Podle něj jde letos o první fyzické napadení některého z revizorů DSZO. Za loňský rok eviduje společnost jeden případ napadení revizora, který skončil rozbitím jeho mobilního telefonu. „V předchozích letech však ojedinělé případy zranění revizorů agresivními černými pasažéry bývaly zaznamenány, dokonce i s důsledkem celoroční pracovní neschopnosti,“ uvedl Cekota.

Revizoři DSZO přistihli loni 7039 černých pasažérů, meziročně o 468 více. Cestující, který nastoupí do vozidla MHD ve Zlíně a okolí bez jízdenky, zaplatí na místě revizorovi nebo do deseti dnů v hotovosti v pokladně DSZO či na její bankovní účet přirážku 500 korun. Kdyby tak černý pasažér neučinil, přirážka stoupne na 1000 korun a bude ji po něm vymáhat právní kancelář.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud