Další muž míří kvůli facebookovým výhrůžkám smrtí před soud. Za útok na zpěváka Bangu mu hrozí tři roky ve vězení | info.cz

Články odjinud

Další muž míří kvůli facebookovým výhrůžkám smrtí před soud. Za útok na zpěváka Bangu mu hrozí tři roky ve vězení

Další člověk skončí před soudem kvůli tomu, že na sociálních sítích vyhrožoval smrtí romskému hudebníkovi Radku Bangovi alias Gipsy.cz. Státní zástupce podle informací serveru Lidovky.cz obžaloval Aleše Rozsívala ze čtyř trestných činů, za které mu hrozí až tři roky vězení. 

Vše začalo na hudební anketě Český slavík, kde se na druhém místě umístila kontroverzní kapela Ortel. Proti tomu romský hudebník i se svojí manželkou protestoval, stříbrné hudební uskupení vypískal a na protest odešel ze sálu. Den poté na svém facebookovém profilu dodal, že hudební kapela se stejnojmenným zpěvákem v čele podle něj propaguje nacismus.

Jenže tím jen vyvolal vlnu nenávistných reakcí veřejnosti, ke kterým se přidal i nyní obviněný muž. „Skrátka je černej zm*d, kterej by měl jít do plynu. Cikány bych všechny zplynoval, je to rakovina národa,“ projevoval se Rozsíval v minimálně jedenácti příspěvcích na facebooku.

Za to však nyní může skončit za mřížemi. Státní zástupce jej totiž obžaloval z hanobení národa, rasy, etnické či jiné skupiny osob, násilí proti skupině obyvatelů či jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině osob a projev sympatií k hnutí směřujícím k potlačení práv a svobod člověka.

„V souvislosti s rasově motivovanými, nenávistnými výroky a komentáři, zaslanými na facebookový profil Radoslava Bangy a prezentovanými v diskusích na internetových portálech v reakci na odchod zpěváka z divadelního sálu při vyhlášení skupiny Ortel v rámci předávání cen Zlatý slavík 2016, byla podána na osobu podezřelou z autorství těchto komentářů obžaloba,“ potvrdil serveru Lidovky.cz příslušný státní zástupce Jiří Jančík.

Jedná se přitom již o druhého člověka, který se kvůli útokům na zpěváka Bangu skrze jeho facebookový profil ocitne před soudem. V srpnu nařídil kladenský okresní soud Davidovi Š. za nadávky „Gypsymu“ sto hodin obecně prospěšných prací.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud