Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama v Hurghadě: V oblíbeném egyptském letovisku pobodali turisty, mezi zraněnými i Češka

Drama v Hurghadě: V oblíbeném egyptském letovisku pobodali turisty, mezi zraněnými i Češka

Útočník na pláži v egyptské Hurghadě pobodal šest turistek, dvě zemřely. Motiv útoku je nejasný, útočníka policisté dle dostupných informací zadrželi. Česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová potvrdila, že mezi zraněnými je i jedna Češka. Má se jednat o šestatřicetiletou ženu, která je v nemocnici se zraněním nohy.

Podle egyptského ministerstva vnitra útočník zřejmě přeplaval z nedaleké veřejné pláže do turistického resortu. Tam pobodal šest turistek, dvě na následky zranění zemřely přímo na místě, další čtyři turistky převezli do nemocnice. 

Podle informací agentury Reuters mají mrtvé turistky německé občanství, i když původně egyptská vládní média hovořila o dvou Ukrajinkách. Berlín ale zatím tuto zprávu nepotvrdil. 

Informace o obětech útoku jsou nepřehledné. Agentura AP s odkazem na zdroj z egyptských bezpečnostních složek uvádí, že mezi pobodanými jsou tři turistky ze Srbska a jedna z Polska. Útočník je měl bodat do obličeje, krku i nohou. Podle informací českého ministerstva zahraničí bylo zraněno pět Němek. Hovoří se ale také o Arménkách či Ruskách.

Hurghada patří mezi oblíbená turistická letoviska. Každoročně tam míří ve velkém i čeští turisté. V současné chvíli je v Hurghadě zhruba 700 českých turistů. Jedna z nich - šestatřicetiletá žena - je jednou z obětí pátečního útoku. Informaci potvrdila česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová. Útočník jí měl pobodat na noze, je hospitalizovaná v místní nemocnici. Pražská cestovní kancelář Pantour ČTK potvrdila, že zraněnou Češkou je její klientka.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

V letovisku je ubytováno také 14 klientů české cestovní kanceláře Blue Style. Nikomu z nich se nic nestalo, cestovní kancelář jim zajistila náhradní ubytování. 

Bezpečnostní upozornění pro české turisty se podle české velvyslankyně v Egyptě Veroniky Kuchyňové Šmigolové v tuto chvíli nemění. „My to musíme všechno zanalyzovat nebo spíš počkat na výsledky vyšetřování, protože se objevily také informace, že nešlo v tuto chvíli o teroristický útok, že šlo o spor v potápěčském centru,“ řekla diplomatka v ČT. 

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1