Exkluzivně: Ministr spravedlnosti se sejde s klienty H-Systemu. Schůzka je plánovaná na čtvrtek | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exkluzivně: Ministr spravedlnosti se sejde s klienty H-Systemu. Schůzka je plánovaná na čtvrtek

Exkluzivně: Ministr spravedlnosti se sejde s klienty H-Systemu. Schůzka je plánovaná na čtvrtek

Klienti H-Systemu se sejdou s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem. Podle informací INFO.CZ je schůzka naplánovaná na tento čtvrtek. Domluvený termín potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. 

Nejvyšší soud na konci července rozhodl, že byty v Horoměřicích, které bývalí klienti firmy sdružení v družstvu Svatopluk na vlastní náklady dostavěli, spadají do konkurzní podstaty H-Systemu. Lidem nařídil se z bytů do měsíce vystěhovat.

Za oběti H-Systemu postavil premiér Andrej Babiš, který se ujal role mediátora mezi nimi a správcem konkurzní podstaty zkrachovalé firmy Josefem Monsportem.

Před několika dny pak na svém facebookovém účtu uvedl, že se staví skepticky k tomu, aby stát odškodnil podvedené lidi. Bylo by to podle něj nespravedlivé vůči lidem, kteří byli podvedeni v jiných kauzách.

Podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala by ale stát měl poměrným způsobem odškodnit všechny lidi, kteří do H-Systemu vložili peníze.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.