Články odjinud

Exkluzivně: Ministr spravedlnosti se sejde s klienty H-Systemu. Schůzka je plánovaná na čtvrtek

Exkluzivně: Ministr spravedlnosti se sejde s klienty H-Systemu. Schůzka je plánovaná na čtvrtek

Klienti H-Systemu se sejdou s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem. Podle informací INFO.CZ je schůzka naplánovaná na tento čtvrtek. Domluvený termín potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. 

Nejvyšší soud na konci července rozhodl, že byty v Horoměřicích, které bývalí klienti firmy sdružení v družstvu Svatopluk na vlastní náklady dostavěli, spadají do konkurzní podstaty H-Systemu. Lidem nařídil se z bytů do měsíce vystěhovat.

Za oběti H-Systemu postavil premiér Andrej Babiš, který se ujal role mediátora mezi nimi a správcem konkurzní podstaty zkrachovalé firmy Josefem Monsportem.

Před několika dny pak na svém facebookovém účtu uvedl, že se staví skepticky k tomu, aby stát odškodnil podvedené lidi. Bylo by to podle něj nespravedlivé vůči lidem, kteří byli podvedeni v jiných kauzách.

Podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala by ale stát měl poměrným způsobem odškodnit všechny lidi, kteří do H-Systemu vložili peníze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud