Finanční problémy Čechů sílí. Počet osobních bankrotů byl v březnu největší za dva roky | info.cz

Články odjinud

Finanční problémy Čechů sílí. Počet osobních bankrotů byl v březnu největší za dva roky

Celkem 1 559 obyvatel Česka v březnu vyhlásilo osobní bankrot. To je o 383 víc lidí než v únoru a nejvíc za poslední dva roky. Zároveň se zvýšil počet Čechů, kteří podali návrh na osobní bankrot – v březnu se počet těchto případů zvýšil o 330 na celkových 1 738. Vyplývá ze statistik společnosti Czech Credit Bureau (CRIF).

„Počet osobních bankrotů v březnu poměrně výrazně vzrostl a byl nejvyšší od března 2015. Předpokládáme však, že jde spíše o jednorázový výkyv a ne změnu pozitivního trendu ve vývoji osobních bankrotů,“ uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Od dubna 2016 do března 2017 bylo vyhlášeno 16 035 osobních bankrotů. V meziročním srovnání jde o pokles o 265 bankrotů, tedy o dvě procenta. Počet návrhů na osobní bankrot se ve stejném období snížil o šest procent na 18 453 návrhů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud