Fronty jako za komunistů? Lidé čekali v obchodech na zlevněné máslo, někdy ještě před otevřením prodejny | info.cz

Články odjinud

Fronty jako za komunistů? Lidé čekali v obchodech na zlevněné máslo, někdy ještě před otevřením prodejny

Několik desítek metrů dlouhé fronty. Tak vypadala v neděli po ránu reakce obyvatel na zlevněné máslo po celé České republice. Řetězec Billa ho nabízel za necelých 45 korun, a to již mnoha lidem stálo za nastavení budíku. Někteří čekali před prodejnami i hodinu před otevřením.

Je to skoro jako za komunistů. Tehdy jsem stál fronty na nedostatkové věci, jako třeba na banány, nebo pomeranče. Teď jsem tady kvůli levnějšímu máslu. Takovou frontu jsem už dlouho nezažil,“ bavil se jeden z mužů penzijního věku při pohledu na davy lidí u krabic s máslem.

Obchodní řetězec nápor lidí očekával a dobře se na to připravil. Na prodejny navozil tisíce kusů oblíbené poživatiny a nákup striktně reguloval maximálně šesti kusy na jednoho zákazníka. Díky tomu se dostalo na všechna „ranní ptáčata“.

Přesto to někteří zkoušeli a do vozíků si naskládali někdy i několik desítek balení másla. Ty pak ale vždy skončily na pokladnách.„Nezlobte se, ale pravidla byla jasně daná. Chceme, aby se dostalo na co nejvíce lidí,“ vysvětlovaly s klidem pokladní brněnské prodejny.

Jak se Češi perou o máslo v obchodech? Podívejte se na video Blesk.cz


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud