Gang, ve kterém figurovali i Češi, převážel migranty do Německa. Padlo kvůli němu další obvinění | info.cz

Články odjinud

Gang, ve kterém figurovali i Češi, převážel migranty do Německa. Padlo kvůli němu další obvinění

Policisté obvinili dalšího člověka v souvislosti s organizováním nelegálních převozů uprchlíků ze Sýrie a Afghánistánu přes několik středoevropských zemí do Německa. Celkem v kauze figuruje pět obviněných, kterým za to hrozí dva až osm let vězení. Informoval o tom dnes mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. 

Mezinárodní gang podle policie nejméně od května 2015 zajišťoval migrantům překročení hranic za úplatu zhruba 500 až 1000 eur (asi 13.000 až více než 26.000 korun) za osobu.

Čeští policisté při rozkrývání skupiny úzce spolupracovali s kolegy z Rakouska, Německa, Slovenska a Maďarska. V polovině června zatkli kriminalisté v Praze čtyři podezřelé, tři občany České republiky a jednoho Egypťana. Všichni jsou stíháni pro zločin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Při dalším vyšetřování případu byl nově ze stejného trestného činu obviněn občan Ukrajiny, který podle Ibeheje skončil ve vazbě. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství v Lounech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud