Hašek se vrací: Bývalý hejtman bude členem legislativní rady ministra zemědělství Tomana | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hašek se vrací: Bývalý hejtman bude členem legislativní rady ministra zemědělství Tomana

Hašek se vrací: Bývalý hejtman bude členem legislativní rady ministra zemědělství Tomana

Bývalý jihomoravský hejtman a někdejší poslanec Michal Hašek (ČSSD) bude externě spolupracovat s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (za ČSSD), bude členem jeho legislativní rady. Při práci se chce Hašek zaměřit na zpřísnění legislativy pro chov šelem, ale i na audit k církevním restitucím. Zabývat se bude i suchem nebo vinařskou legislativou.

Hašek působil v minulosti v zemědělském sněmovním výboru. „Přijal jsem dnes nabídku ministra Tomana na externí spolupráci s ním a v rámci Legislativní rady ministerstva zemědělství, kterou ustavil jako svůj poradní orgán. Jejím úkolem bude spolupracovat na připravované legislativě týkající se resortu a resortních organizací,“ uvedl Hašek.

Podle něj nejde o profesní změnu a nebude úředníkem ministerstva, zůstává koncipientem advokátní kanceláře. „Zasedání budou jednou měsíčně s jasnými výstupy, žádná trafika. Předpokládám podle časové náročnosti odměnu v jednotkách tisíc měsíčně,“ řekl Hašek.

Jako první úkoly vidí přípravu zpřísnění legislativy upravující chov šelem, což je reakcí na aktuální případ obchodování s chráněnými zvířaty. Dalším bodem je podle Haška příprava auditu provedení církevních restitucí. „Spolupracovat budeme na základě úkolu pana ministra Tomana úzce s Antibyrokratickou komisí ministerstva zemědělství například návrhem na zrušení nebo zjednodušení některých předpisů zbytečně administrativně zatěžujících zemědělské podnikatele,“ dodal Hašek.

Hašek byl jihomoravským hejtmanem, předsedou Asociace krajů ČR, poslancem i místopředsedou ČSSD. Po sporech uvnitř strany a takzvaném lánském puči v roce 2013 z vedení ČSSD i s několika dalšími odešel a zůstal řadovým členem. Nyní je pouze krajským zastupitelem, ČSSD je však v Jihomoravském kraji v koalici. Haška před lety označil za svého přítele prezident Miloš Zeman, Hašek je jeho neplaceným poradcem pro regionální rozvoj. Ministr Toman byl zase ve volbách v roce 2013 lídrem Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) v Ústeckém kraji.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.