Hledá se senátor Čuba. „Vyslal signál, že v březnu by už přišel,“ říká Valenta | info.cz

Články odjinud

Hledá se senátor Čuba. „Vyslal signál, že v březnu by už přišel,“ říká Valenta

Senátor za SPO František Čuba nebyl v Senátu už rok a půl. Protože se ani neobjevoval na veřejnosti a nereagoval na snahy o komunikaci, šéf Senátu Milan Štěch nedávno vyjádřil pochyby, že Čuba je možná už v tak špatném zdravotním stavu, že nedokáže komunikovat. Podle zlínského senátora Iva Valenty (Strana soukromníků), do jehož Studijního fondu Čuba už půl roku poukazuje svůj senátorský plat, se bývalý šéf JZD Slušovice již brzy dostaví do Senátu. 

Čuba se naposledy ukázal v Sántu v srpnu 2016. Poté, co byl na operaci trávicího traktu, se už dvaaomsdesátiletý senátor v horní komoře neukázal. Nadále však pobíral plný plat, za což si vysloužil kritiku. Šéf Senátu Milan Štěch ho několikrát kvůli dlouhodobé absenci bezúspěšně vyzval k rezignaci. Na poslední výzvu však Čuba už vůbec nereagoval.

„Ne, bohužel. Dopis jsem poslal, ale odpověď jsem nedostal. Nemám vůbec žádnou reakci, ani z okolí pana Čuby,“ uvedl Štěch pro iROZHLAS.cz. „Mám obavy, jestli vůbec ještě je schopen komunikovat, protože slušnost je odepsat,“ dodal.

Obavy o špatném zdravotním stavu rozhání Čubův slovácký kolega a předseda Strany soukromníků Ivo Valenta, který se se senátorem v posledních dnech sešel hned dvakrát. „Oproti tomu, co bylo před několika měsíci, je to daleko lepší. Pan Čuba už na tom byl velmi dobře,“ řekl Valenta serveru iROZHLAS.cz

Podle Valenty se Čuba plánuje v brzké době vrátit do Senátu. Pan docent vyslal signál, že v březnu by už přišel. Teď v únoru to ještě není úplně pravděpodobné,“ tvrdí Valenta s tím, že Čuba rovněž odpoví Štěchovi na jeho dopis.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud