Kalousek to vrátil Zemanovi za demonstranty „chudáčky“: Už nemáš žádnou budoucnost, Miloši! | info.cz

Články odjinud

Kalousek to vrátil Zemanovi za demonstranty „chudáčky“: Už nemáš žádnou budoucnost, Miloši!

Miroslav Kalousek hodně nelibě nesl poznámku prezidenta Miloše Zemana, který nazval demonstrující lidi „chudáčky“. Bývalý šéf TOP 09 hlavě státu vmetl, že mladým na rozdíl od Zemana patří budoucnost a že „tak prská“ proto, že dostává strach. Kalousek byl jedním z politiků, kteří během inauguračního projevu opustili na protest proti napadání veřejnoprávních médií sál. Některé z protestů v posledních dnech osobně podpořil.

„Pan prezident nám zdvořile doporučil, abychom demonstrovali za levnější pivo a nestarali se o svobodu slova. Ty tisíce studentů, kteří dnes v celé zemi vyšly před školy, na to mají jiný názor, Miloši. A budoucnost patří jim. Ty už žádnou nemáš,“ napsal v noci po demonstracích, do kterých se zapojily desítky škol, na sociální sítě předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zeman se do protestujících, kteří hájili svobodu slova, opřel v pořadu s Hradem spřízněné TV Barrandov. „Když včera byla demonstrace za svobodu slova, víte, za co ti demonstranti demonstrovali? Za svobodu televize vůbec ne. Za Kalouskovu televizi,“ řekl v rozhovoru Zeman.

„Čtyři tisíce lidí protestovaly proti dvěma větám – buď je neznají a je to jejich chyba, anebo dokonce tam jdou se zlou vůlí. Jinými slovy uzavřeme toto téma, protože za blbost se musí platit a je mi těch chudáčků líto,“ pokračoval prezident.

Kalousek míní, že Zeman – a také premiér v demisi Andrej Babiš – dostávají strach. Co dalšího jim vzkázal?

Pokračování článku a anketa na Blesk.cz >>>

Útočný projev Miloše Zemana při inauguraci: Šil do Bakaly, ČT i poslanců TOP 09 autor: ČTK, Blesk Zprávy

Část poslanců TOP 09 a ODS odešla během projevu Miloše Zemana při jeho inauguraci autor: Jakub Veinlich,

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud