Jana Maláčová: Kdo je budoucí ministryně práce a sociálních věcí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kdo je budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová? Přinášíme její profesní profil

Kdo je budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová? Přinášíme její profesní profil

Z důvodu podezření z plagiátorství svou rezignaci dnes oznámil ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál. Šéf ČSSD Jan Hamáček navrhl do funkce hlavy tohoto rezortu dosavadní ředitelku odboru rodinné politiky a politiky stárnutí Janu Maláčovou. Připravili jsme pro vás profil o jejím profesním životě. 

Datum narození: 24. června 1981

Vzdělání:

magisterský obor politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem (2002 až 2007); magisterský obor politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole (2014 až 2016)

Současná pozice:

ředitelka odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí (od června 2015)

Kariéra:

analytička fondů EU na ministerstvu pro místní rozvoj (listopad 2007 až prosinec 2011); zástupkyně při Evropském parlamentu v Kanceláři Senátu České republiky (leden 2012 až duben 2014); vedoucí oddělení institucionální komunikace EU na Úřadu vlády (květen 2014 až červen 2015)

Ostatní: 

je členkou politické strany ČSSD.  V letech 2016 až 2017 byla Maláčová členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti (podle internetového obchodního rejstříku v radě stále figuruje). Absolvovala mezinárodní zkoušky z angličtiny CAE a TOEFL.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.