Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec nadějí? Ztracenou Míšu už venku nehledají

Konec nadějí? Ztracenou Míšu už venku nehledají

Policejní rojnice, prohledávání sklepů i skrýší bezdomovců. Tak dosud vypadalo pátrání po zmizelé Míše. Nyní, po třech týdnech od jejího zmizení, ale přišla změna. Policisté už venku nehledají a soustředí se hlavně na vyhodnocování sesbíraných poznatků.

Vyšetřovatelé mají za sebou desítky hodin výslechů lidí z Míšina nejbližšího okolí. Vyslýchali matku, babičku, přítele i expřítele matky, biologického otce Míši, příbuzné a rodinné známé.

Řady lidí se kriminalisté vyptávali opakovaně, včetně matky Evy M. Ta byla na policii i tuto středu a podrobila se údajně i výslechu na detektoru lži. Vyšetřovatelé okruh těch, které vyslýchají, stále rozšiřují.

„Zaměřují se už i na příbuzné příbuzných a známé známých,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Dál také vyhodnocují záběry z kamer, komunikaci na sociálních sítích a stovky poznatků od lidí.

Marné pátrání rojnice policistů teď už v ulicích Ústí vidět není. Dům, ve kterém Míša s matkou bydlí, jeho okolí a cestu do školy prohledávali opakovaně. S tyčemi zkoumali i sníh ve svahu u domu. „Počasí je proti nám. Pokud tělo leží někde v přírodě, je vysoce pravděpodobné, že ho najdeme, až když sníh roztaje,“ řekl před deseti dny pro časopis Týden šéf ústeckých kriminalistů Martin Charvát.

Do pátrání se před časem zapojil i speciálně vycvičený pes z Německa. Narazil na stopu, kterou ale nedokázal sledovat, protože náhle mizí. Dívka v tomto místě zřejmě odjela autem, stále ale není jasné s kým.

Zvrat v případu znamenala také sebevražda přítele Míšiny matky. Ota S. podle svého okolí neunesl tlak. Policie se jím ale intenzivně zabývala jako hlavním podezřelým. Míša se ho podle některých informací údajně bála a vyhýbala se mu.

Nové poznatky v případu přinesl server Blesk.cz. Další informace o případu zde.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744