Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidl zavádí vlastní stravenky. Platit budou i v restauracích

Lidl zavádí vlastní stravenky. Platit budou i v restauracích

Řetězec Lidl a Kaufland konečně zavádí možnost platby stravenkami. Není ale pro všechny. Řetězce budou přijímat pouze své vlastní poukazy s názvem Naše stravenka, který obchody v první vlně začaly vydávat jako benefit svým zaměstnancům. Nyní chtějí do projektu získat hlavně restaurace a posléze i další zaměstnavatele a plně tak rozšířit český stravenkový trh o třetího silného hráče.

Německý obchodní řetězec přichází na český trh s poukázkami v hodnotě 80 korun. Zatím je jako firemní benefit rozdal 8 tisícům zaměstnanců Lidlu a 12 tisícům prodavačů z Kauflandu. Naše stravenka, jak zní oficiální název, ale míří výš.

„Smlouvy s prvními restauracemi jsme už uzavřeli a nyní začínáme s intenzivní akvizicí. Každé restauraci přitom budeme při proplácení stravenek účtovat poplatek jen 2,5 %. Tato částka platí pro všechny provozovatele a pro všechny způsoby proplácení bez rozdílu,“ uvádí  jednatel společnosti Lidl stravenky a generální ředitel Lidl Česká republika Pavel Stratil.

Kromě spolupráce s partnerskými restauracemi chce Lidl nabízet své stravenky i dalším zaměstnavatelům, a to bez obchodní provize. Firma by tak chtěla vstoupit na trh s potravinovými poukázkami, které zatím v Česku ovládá Edenred, Sodexo a okrajově Le Cheque Déjeuner.

Cena nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele se k letošnímu 1. lednu zvýšila o čtyři koruny na 109 korun. Při této hodnotě stravovacího kuponu si může zaměstnavatel odečíst na daních nejvyšší sumu. Zaměstnanec zároveň dostane nejvyšší hodnotu stravenky s nejnižším doplatkem. Na začátku roku to uvedla poradenská společnost Tax Vision.

Stravenky v roce 2015 podle výzkumu NN pojišťovny nabízelo svým zaměstnancům 72 % firem. Před čtyřmi roky v roce 2013 jich bylo ještě o deset procent víc. Nejvyužívanějším benefitem je služební mobilní telefon.