Lidl zavádí vlastní stravenky. Platit budou i v restauracích | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidl zavádí vlastní stravenky. Platit budou i v restauracích

Lidl zavádí vlastní stravenky. Platit budou i v restauracích

Řetězec Lidl a Kaufland konečně zavádí možnost platby stravenkami. Není ale pro všechny. Řetězce budou přijímat pouze své vlastní poukazy s názvem Naše stravenka, který obchody v první vlně začaly vydávat jako benefit svým zaměstnancům. Nyní chtějí do projektu získat hlavně restaurace a posléze i další zaměstnavatele a plně tak rozšířit český stravenkový trh o třetího silného hráče.

Německý obchodní řetězec přichází na český trh s poukázkami v hodnotě 80 korun. Zatím je jako firemní benefit rozdal 8 tisícům zaměstnanců Lidlu a 12 tisícům prodavačů z Kauflandu. Naše stravenka, jak zní oficiální název, ale míří výš.

„Smlouvy s prvními restauracemi jsme už uzavřeli a nyní začínáme s intenzivní akvizicí. Každé restauraci přitom budeme při proplácení stravenek účtovat poplatek jen 2,5 %. Tato částka platí pro všechny provozovatele a pro všechny způsoby proplácení bez rozdílu,“ uvádí  jednatel společnosti Lidl stravenky a generální ředitel Lidl Česká republika Pavel Stratil.

Kromě spolupráce s partnerskými restauracemi chce Lidl nabízet své stravenky i dalším zaměstnavatelům, a to bez obchodní provize. Firma by tak chtěla vstoupit na trh s potravinovými poukázkami, které zatím v Česku ovládá Edenred, Sodexo a okrajově Le Cheque Déjeuner.

Cena nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele se k letošnímu 1. lednu zvýšila o čtyři koruny na 109 korun. Při této hodnotě stravovacího kuponu si může zaměstnavatel odečíst na daních nejvyšší sumu. Zaměstnanec zároveň dostane nejvyšší hodnotu stravenky s nejnižším doplatkem. Na začátku roku to uvedla poradenská společnost Tax Vision.

Stravenky v roce 2015 podle výzkumu NN pojišťovny nabízelo svým zaměstnancům 72 % firem. Před čtyřmi roky v roce 2013 jich bylo ještě o deset procent víc. Nejvyužívanějším benefitem je služební mobilní telefon.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.