„Má noční záchvaty, u kterých strašně řve.“ Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici | info.cz

Články odjinud

„Má noční záchvaty, u kterých strašně řve.“ Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici

Společnost pacientů s následky po očkování tvrdí, že se ministerstvo zdravotnictví nezabývá nárůstem případů poškození po očkování. Naopak kroky, které ministerstvo zavádí, jsou podle organizace takové, že vedou k ještě větším rizikům. Jako příklad uvádí příběh malé Valérie, u které se prý po očkování objevily noční běsy. Ministerstvo zdravotnictví i epidemiolog odmítají, že by očkování byla nebezpečná. Je však prý potřeba sledovat případné kontraindikace a očkování vzhledem k nim upravit.

Společnost pro pacienty s následky po očkování má k dispozici příběhy pacientů, kteří se na ně obracejí s tím, že nějaké problémy po očkování měli. Jedním z nich je příběh paní Olgy, respektive její malé dcerky (tenkrát 1,5 roku). „Bydlíme u Plzně a máme dceru Valérii, která prošla očkováním vcelku v pořádku až na poslední očkování vakcínou MMR – spalničky, zarděnky, příušnice,“ uvedla Olga.Valérii se po očkování objevila vyrážka, která připomínala krevní podlitiny. Rodiče s tím byli srozuměni, a tak si nedělali žádné větší starosti. Postupem času ale přišly hlubší problémy. „Začaly se objevovat noční hysterické děsy, u kterých Valérie začne řvát, jako kdyby jí nohu řezali. Nejsme schopni ji z tohoto stavu probudit a uklidnit. Poté jí dlouho trvá, než se uklidní a usne,“ uvedla Olga s tím, že tyto stavy u dítěte přetrvávají stále.

„Ministerstvo ignoruje varování“

„Za poslední tři roky se stav očkování v České republice rozhodně zhoršil. Ministerstvo zdravotnictví ignoruje varování řady odborníků a rodičů poškozených dětí, že s rozšiřováním očkovacích programů a snižováním věku očkovaných rapidně vzrůstá četnost zejména neurologických a imunologických poškození. Naopak zpřísňuje pravidla, zavádí další prostředky k vynucení co nejčasnějšího očkování bez ohledu na zdravotní stav dítěte,“ tvrdí společnost.

Podle předsedy Společnosti pacientů s následky po očkování by se měl změnit přístup a komunikace ze strany ministerstva zdravotnictví k problematice očkování. Společnost si ale zároveň uvědomuje, že s příchodem nového ministra se přístup ministerstva může změnit.

Odborníci obavy odmítají, podle nich nejsou na místě. Za strachem vidí mimo jiné vliv sociálních sítí a nepodložené informace. Rovněž ministerstvo zdravotnictví odmítá tvrzení kritiků.

ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU NA BLESK.CZ >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud