Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mají mít čeští řidiči stejné mzdy jako kolegové v Rakousku? Češi to zaplatí na zájezdech

Mají mít čeští řidiči stejné mzdy jako kolegové v Rakousku? Češi to zaplatí na zájezdech

Dopravci nechtějí šoférům dorovnávat mzdu na rakouskou úroveň ze svého. Doplatit by ji museli klienti cestovních kanceláří.

Autobusovým a kamionovým dopravcům přibyla další vráska na čele kvůli přístupu rakouských úřadů, které v lednu začaly u řidičů vyžadovat minimální mzdu. Do alpské země přitom míří řady autobusových zájezdů z Česka. Pokud tamní kontroloři budou postupovat důsledně, Češi si za výlety na hory budou muset připlácet.

„Týká se nás to a bude se to týkat i cen zájezdů. Určitě to nebudeme pokrývat z vlastních nákladů, dopadne to na koncového klienta,“ uvedl ředitel dopravy společnosti Vega Tour Vladimír Adamec. Firma patří mezi největší zájezdové dopravce v tuzemsku. Její autobusy využívá například lídr trhu lyžařských zájezdů Nev-Dama. Starosti má i další velký „výletní autobusák“ Čedok. Připojil se ke Společenství autodopravců Čech a Moravy a s pomocí europoslankyně Michaely Šojdrové chce prosadit změnu na unijní úrovni. „Podle našeho názoru je to ochranářské opatření, které by do budoucna mohlo mít vliv jak na cenu přepravy, tak na ceny zájezdů,“ sdělil šéf výjezdové turistiky Čedoku Radek Matějček.

Za nemístný protekcionismus má krok Rakouska a dalších zemí i výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tereza Picková. Scénář zdražení zájezdů sice považuje za předčasný, ale obavy neskrývá. „Dodržování by bylo spojeno s neúměrnou administrativní zátěží,“ doplnila Picková.

Celý článek si můžete přečíst zde.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek