Články odjinud

Malé vítězství ČSSD. S 13 % by teď dosáhla nejlepšího výsledku od voleb, TOP 09 a STAN by vypadly

Malé vítězství ČSSD. S 13 % by teď dosáhla nejlepšího výsledku od voleb, TOP 09 a STAN by vypadly

ČSSD ve volebním modelu CVVM dosáhla na nejlepší výsledek od sněmovních voleb, ve kterých utrpěla těžký debakl. Aktuálně jí šetření připisuje 13 procent hlasů rozhodnutých voličů. 13 procent má i ODS a s 29 procenty vede hnutí ANO. STAN i TOP 09 by teď z dolní parlamentní komroy vypadly.

Sběr dat pro volební model se uskutečnil mezi 12. a 24. květnem. Začal tedy v době, kdy ČSSD oznámila, že o jejím vstupu do vlády s ANO, kterou budou tolerovat komunisté, rozhodne vnitrostranické referendum. Voleb by se v květnu zúčastnilo 63 procent občanů ČR.

Podle CVVM zůstává situace až na menší výkyvy relativně stabilní. "Podpora hnutí ANO v posledních třech měsících zůstává na stejné úrovni kolem 30 procent. Můžeme pozorovat velmi mírný nárůst preferencí ČSSD a mírný pokles preferencí Pirátské strany. Ani jeden z těchto posunů ovšem není statisticky významný," uvedli autoři průzkumu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud