Mamince v Benešově přinesli na kojení mrtvého syna. Teď promluvila policie, zdrcení rodiče nemají sílu se bránit | info.cz

Články odjinud

Mamince v Benešově přinesli na kojení mrtvého syna. Teď promluvila policie, zdrcení rodiče nemají sílu se bránit

Mamince v Benešově přinesli na kojení mrtvého syna. Teď promluvila policie, zdrcení rodiče nemají sílu se bránit
 

Nepředstavitelnou tragédii zažívá matka, které v benešovské nemocnici přinesli ke kojení mrtvého syna. Na světě byl teprve 19 hodin. Když ho sestra k matce přinesla, měl namodralý obličej a nedýchal. Podle policie, která teď uzavřela vyšetřování, personál nemocnice nepochybil. Rodiče nesouhlasí, ale nemají sílu dál protestovat.

Žena měla termín porodu až za měsíc, ale stěžovala si na bolest ledvin. Doktoři raději vyvolali porod dříve – již v lednu 2017. Chlapeček se při něm přidusil pupeční šňůrou, ale jinak mělo vše dopadnout dobře, uvedla MF Dnes.

Po porodu sestra položila chlapce matce na hruď a po chvíli ho odnesla na prohřátí na speciální lůžko. Ke kojení ho přinesla asi ještě třikrát. Večer však nastaly komplikace. Chlapec zvracel a sestry si ho nechaly přes noc na pokoji.

Druhý den ráno ho zdravotnice přinesla matce zpět. Ten okamžik změnil vše. Dítě sestra položila vedle matky a ta se hned zděsila. Mělo promodralý obličej a nedýchalo. Sestra miminko vzala a běžela za lékařem, bylo však už pozdě.

Podle policie nikdo z personálu za smrt dítěte nemůže. „Nebylo zjištěno cizí zavinění,“ oznámila nyní policejní mluvčí Eva Stulíková po ukončení vyšetřování.

Rodiče s těmito závěry nesouhlasí. Proč se nesoudí?

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud