Masakr šelem v Česku: Tuším to minimálně rok, ale všem je to jedno, varuje šéf pražské zoo | info.cz

Články odjinud

Masakr šelem v Česku: Tuším to minimálně rok, ale všem je to jedno, varuje šéf pražské zoo

Policisté a celníci vyšetřili případ, který v Česku nejspíš nemá obdoby. Kvůli údajnému masakrování vzácných šelem už obvinili tři lidi. Stopy skandálu vedou do zooparku v Bašti u Prahy, který provozuje člen cirkusáckého rodu Berousků. K případu teď pro Blesk.cz promluvil šéf pražské zoo Miroslav Bobek, který říká, že ho celá věc vlastně ani nepřekvapuje.

Na problém, že u nás může existovat chov velkých šelem na porážku, už Bobek před časem upozorňoval. „Minimálně rok mám vážné podezření, že se tato zvířata porážejí a vyvážejí na asijské trhy. Ví se o tom, upozorňuje se na to, ale každému je jedno, že se chovají v nevhodných podmínkách a jsou zneužívaná pro byznys,“ řekl v úterý Blesku.

Podle něj podezření, že vzácné šelmy končí rozporcované kdesi v Asii, měla i Česká inspekce životního prostředí. Doufá, že policejní akce konečně pohne našimi zákonodárci.

Problém je totiž podle něj především v legislativě. Nejsou například definovány podmínky, za jakých mají být tato zvířata chována. „Veterináři v podstatě nemohou při kontrole účinně zakročit. Doporučení, které mohou dát, je zastaralé a nevymahatelné. Navíc, i kdyby šelmy chtěli zabavit, v republice není zařízení, kam by je mohli umístit. Je to spletenec problémů, který nikdo dosud neřešil,“ upozorňuje Bobek.

Čtěte pokračování článku a nejnovější informace o případu na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud