Články odjinud

Matka ztracené Míši před soudem. Potrestal ji za lásku k Hitlerovi a sebral jí hákový kříž

Matka ztracené Míši před soudem. Potrestal ji za lásku k Hitlerovi a sebral jí hákový kříž

Soud potrestal matku zmizelé Míši Muzikářové za propagaci nacismu. Odešla s podmínkou a přišla o přívěšek s hákovým křížem a oblečení s nacistickými symboly. Informoval o tom server Novinky.cz. Pátrání po dívce dosud nepřineslo žádný zvrat.

Případ ztracené Míši, která beze stopy zmizela na začátku roku, poutá už měsíce pozornost. Od prvních chvil mimo jiné ukazuje nekritický obdiv její matky k nacismu. Žena vystupovala na facebooku jako Eva Braun a několik let sdílela materiály s nacistickou tematikou.

Server Novinky.cz připomíná, že se jednalo o snímky Hitlera nebo text zlehčující nacistický rasismus. Teď za to ženu stihl trest, od soudu odešla s podmínkou.

„Ve věci byl vydán trestní příkaz, který již nabyl právní moci. Obžalovaná byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let,“ uvedla mluvčí soudu.

Nešlo přitom jen o materiály sdílené na síti. Soudu neuniklo ani to, že žena nosila oblečení s nacistickými motivy nebo hákový kříž na krku. Podle soudu ji to charakterizovalo jako aktivní propagátorku nacismu. Veřejně projevila sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a hlásajícímu rasovou, etnickou a národnostní zášť,“ uvedl soudce Pavel Kuděla.

Případ samotné zmizelé Míši mezitím zůstává otevřený. Dívku se nepodařilo ani přes mimořádné úsilí najít a pátrání podle dostupných informací uvízlo na místě. Policie už měsíce nesdělila žádné novinky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud