Matka ztracené Míši před soudem. Potrestal ji za lásku k Hitlerovi a sebral jí hákový kříž | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka ztracené Míši před soudem. Potrestal ji za lásku k Hitlerovi a sebral jí hákový kříž

Matka ztracené Míši před soudem. Potrestal ji za lásku k Hitlerovi a sebral jí hákový kříž

Soud potrestal matku zmizelé Míši Muzikářové za propagaci nacismu. Odešla s podmínkou a přišla o přívěšek s hákovým křížem a oblečení s nacistickými symboly. Informoval o tom server Novinky.cz. Pátrání po dívce dosud nepřineslo žádný zvrat.

Případ ztracené Míši, která beze stopy zmizela na začátku roku, poutá už měsíce pozornost. Od prvních chvil mimo jiné ukazuje nekritický obdiv její matky k nacismu. Žena vystupovala na facebooku jako Eva Braun a několik let sdílela materiály s nacistickou tematikou.

Server Novinky.cz připomíná, že se jednalo o snímky Hitlera nebo text zlehčující nacistický rasismus. Teď za to ženu stihl trest, od soudu odešla s podmínkou.

„Ve věci byl vydán trestní příkaz, který již nabyl právní moci. Obžalovaná byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let,“ uvedla mluvčí soudu.

Nešlo přitom jen o materiály sdílené na síti. Soudu neuniklo ani to, že žena nosila oblečení s nacistickými motivy nebo hákový kříž na krku. Podle soudu ji to charakterizovalo jako aktivní propagátorku nacismu. Veřejně projevila sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a hlásajícímu rasovou, etnickou a národnostní zášť,“ uvedl soudce Pavel Kuděla.

Případ samotné zmizelé Míši mezitím zůstává otevřený. Dívku se nepodařilo ani přes mimořádné úsilí najít a pátrání podle dostupných informací uvízlo na místě. Policie už měsíce nesdělila žádné novinky.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.