Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Míč je na straně ANO,“ říká Hamáček k jednání o vládě. Do týdne má být na stole kompromis ohledně Babiše

„Míč je na straně ANO,“ říká Hamáček k jednání o vládě. Do týdne má být na stole kompromis ohledně Babiše

Sociální demokraté navzdory dramatickým prohlášením předsedy strany Jana Hamáčka pokračují ve vyjednávání s hnutím ANO o účasti ve vládě. Podle Hamáčka se daří dál odstraňovat programové neshody – předběžná dohoda je na vyšším rodičovském příspěvku, proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci i na zálohovém výživném. Problémem naopak zůstává účast stíhaného Andreje Babiše ve vládě.

Hnutí ANO si dle Hamáčka vzalo týden na rozmyšlenou a předloží kompromis, který by měl otázku řešit. Příští týden v pátek o navrženém postupu rozhodne mimořádná schůze špiček ČSSD. Pokud kompromis nebude stačit, vyjednávání o vládě skončí.

„Nechme ten týden, aby si hnutí ANO ujasnilo, zda cílem je postavit společnou vládu a zda je tam nějaká překážka, která je odstranitelná a za jakých podmínek. To je teď na jejich rozhodnutí,“ řekl Hamáček na tiskové konferenci po jednání s ANO.

Podle místopředsedy hnutí ANO Richarda Brabce bylo jednání tvrdé, ale věcné. V programových otázkách se podle něj podařilo dosáhnout znatelných pokroků. Hnutí ANO podle něj ale dál trvá na tom, že odmítá jakékoli zvyšování daní, což je důvodem rozporů s ČSSD. Podle něj ale není pravděpodobné, že by se strany na programu nedokázaly shodnout.

V personálních otázkách se podle Brabce o konkrétních jménech stále ještě nemluví. Andrej Babiš podle něj zůstává a i zůstane jediným kandidátem na premiéra, což je pro sociální demokraty důvodem k zásadním výhradám. O kompromisu, díky kterému by ČSSD premiéra mohla tolerovat, Brabec nemluvil.

ČSSD si v uplynulých dnech řekla o pět resortů včetně ministerstva vnitra nebo financí, ANO jí tato ministerstva dosud neslíbilo.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1