Ministr Vojtěch: Měli bychom se více zajímat o financování a budoucnost zdravotnictví | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ministr Vojtěch: Měli bychom se více zajímat o financování a budoucnost zdravotnictví

Ministr Vojtěch: Měli bychom se více zajímat o financování a budoucnost zdravotnictví

České zdravotnictví je na tom velmi dobře, výběr na pojistném velmi dynamicky roste. Na dnešní snídani E15 Premium s tématem Budoucnost zdravotnictví to řekl ministr v demisi Adam Vojtěch. Financování a budoucnost zdravotnictví je podle něj širokým tématem, které by ministerstvo mělo nejvíce zajímat.

Letos ministerstvo očekává výběr 20 miliard korun na pojištění. Poprvé by systém veřejného zdravotního pojištění dojednal plnou dohodu nad financováním v příštím roce, upozornil Vojtěch.

Z hlediska výdajové stránky Vojtěch tvrdí, že ministerstvo bude muset opustit stávající logiku úhradové vyhlášky, která je podle něj pokřivená. „Jen z roku na rok přeléváme potíže,“ tvrdí. Úhradová vyhláška by v budoucnu měla být postupně eliminována z českého systému zdravotnictví. „Pro příští rok chceme, aby nemocnice takzvaně stínově vykazovaly v novém systému DRG,“ uvedl. Od roku 2020 tento nový systém bude promítán do úhrad. (DRG - Diagnosis Related Group).

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU E15.CZ

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.