Ministryně Malá vykradla pro svou diplomku cizí texty, ukázala analýza. Opsala dokonce i překlepy | info.cz

Články odjinud

Ministryně Malá vykradla pro svou diplomku cizí texty, ukázala analýza. Opsala dokonce i překlepy

Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá čelí nařčení z plagiátorství. Ve své diplomové práci podle expertů opisovala, což ukázal i systém na odhalování plagiátů. Práce obsahuje shodu s příspěvky na internetu i s diplomovou prací Veroniky Grossové z roku 2006, která je na podobné téma. Informaci přinesl server iRozhlas.cz. 

Podle názoru experta na odhalování plagiátů Jana Macha z Vysoké školy ekonomické v Praze není možné, aby byla shoda v diplomových pracích náhodná, což potvrdil i systém na odhalování plagiátů. V jedné větě Malá dokonce zkopírovala text i se dvěma hrubkami, jichž se ve své diplomové práci dopustila Grossová.

Zkopírování cizího textu, vydávání ho za text vlastní, nepřiznání autorství je tím nejhorším prohřeškem, kterého se student může dopustit při přípravě odborného textu,“ uvedl Mach pro iRozhlas.cz.  

Kromě opisování z cizí práce měla Malá zkopírovat i odborné texty, které ve své diplomové práci řádně necitovala.

Šéfka justice nařčení z plagiátorství odmítá, při psaní práce si podle vlastních slov musela dávat velký pozor, aby citovala podle pravidel. Kontrolu problematických částí práce však nechtěla, doslovná shoda je prý jen u správně citovaných pasáží.

Zkopírovaná diplomová práce není prvním problémem, jemuž ministryně spravedlnosti čelí. Sporná je i její koncipientská praxe, kterou podle serveru Aktuálně.cz vykonávala 300 km od domova ve slovenském městě Dolní Kubín.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud